Hello There, Guest! Login Register


Solutie mai silentioasa pentru pompa vibratoare - groupbuy

Nu, au doar pompele acolo.
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
Si aveti idee de unde le putem lua si pe acelea?S-a mai interesat cineva de ele?
Bezzera Magica S MN,Quamar Q50E
 
@Adriahno, nici o veste? Sad
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
Adonnis poti lua tu legatura cu cei de "La Macchina del Caffe"? Eu sunt la nava si abia merge netul. https://www.lamacchinadelcaffe.com/en/or...ti-en.html
Ei par a avea pe stoc , au un contact de skype.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Le-am scris acum cateva saptamani dar aveau doar 6 in stoc.
Cei pe care i-a gasit Adriahno sunt ok, au stoc si pret bun dar sa vedem care e stadiul comenzii.
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
Eu ma retrag din comanda de grup, am rugat un prieten din UK sa imi cumpere unul de acolo. Din pacate site-ul respectiv avea doar o bucata pe stoc. De aici l-am luat pe ultimul:
http://www.ferrari-espresso.com/product/...pu-pulsor/
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Pentru plata pe conturi din afara eu am folosit Revolout săptămâna trecută pentru comanda de benzi si a mers tot foarte bine. Nu am plătit nici un comision și rate-ul de schimb a fost egal cu cel interbancar asa ca o racomand ca metoda de plata.

Singur problema este ca plata a durat 5 zile sa ajungă la benificiar (exista și serviciul "o zi lucrătoare", dar are comision).
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Si eu ma retrag din comanda de grup.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Vad ca dureaza ceva de cand am lansat dorinta de cumparare si nu se concretizeaza mai nimic.Asadar,ma retrag din comanda de grup daca acest lucru mai e posibil,prefer sa achizitionez pe cont propriu.Multumesc si sper ca n-am incurcat pe cineva.
Bezzera Magica S MN,Quamar Q50E
 
Stagnam. Nu mai raspunde niciunul la mail iar numere de telefon nu gasesc pe site Sad


Later edit:
Noutati. Am gasit pe facebook nr de tel si am vorbit cu Lorenzo.
Avem urmatoarele: 12 pulsoare x 14.9 euro bucata = 178.8 euro + 23 euro transport = 201.8 euro
Revine aproximativ 17 euro bucata (80 lei)
Transportul catre fiecare il discutam ulterior (probabil va fi intre 10-20 lei in functie de curierul ales).
Voi da catre fiecare detaliile contului unde sa faceti transferul celor 80 lei.
Comanda ramane deschisa pana joi, 24.05
Eu vineri dimineata la prima ora, in functie de cati au facut plata trimit comanda ferma catre distribuitor.
Aveti mesaj privat.

1. Adriahno - Brasov - pulsor2. Adonnis - Bucuresti - pulsor + pompa3. CatalinNegrila - Bucuresti - pulsor4. T-MAXX - Constanta - pulsor+pompa5. Kamasi - Iasi - pulsor + pompa6. flipu2k - Cluj - pulsor7. dev - Piatra Neamt - pulsor8. Alecu - Constanta - pulsor9. Rachim - Pitesti - pulsor Vad ca am ramas doar 9. Eu o sa comand totusi 10 bucati.Cei de mai sus ati primit datele contului.
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Salut Adriahno, ai putea sa ma treci si pe mine pe lista cu un pulsor (Bucuresti)?

Multumesc,
Geo
Lelit PL41TEM | Kinu M47 & Lelit PL43MMi | Tamper Inox Lelit | Ascaso Precision Competition Filter
 
(22-05-2018, 14:38)Adriahno Wrote:  

1. Adriahno - Brasov - pulsor2. Adonnis - Bucuresti - pulsor + pompa3. CatalinNegrila - Bucuresti - pulsor4. T-MAXX - Constanta - pulsor+pompa5. Kamasi - Iasi - pulsor + pompa6. flipu2k - Cluj - pulsor7. dev - Piatra Neamt - pulsor8. Alecu - Constanta - pulsor9. Rachim - Pitesti - pulsorVad ca am ramas doar 9. Eu o sa comand totusi 10 bucati.Cei de mai sus ati primit datele contului. 

Si eu, te rog, pulsor + pompa, daca se mai poate.
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
Da, sigur ca se poate. V-am dat mail cu detaliile necesare.

Pana la aceasta ora avem 6 plati facute din 11.
Inca mai astept o proforma sa stiu unde sa fac plata catre distribuitor. Daca nu percuteaza in timp util il mai stresez cu un telefon. Desi e din Germania, el este totusi un italian  Biggrin

Aici este un tabel cu situatia platilor.
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Salut, as dori si eu un pulsor. Cand e ultima zi cand va pot trimite banii? Daca si-a mai comandat cineva din Cluj, cred ca putem imparti transportul si un schimb de experienta daca hotaram sa le montam noi.
(23-05-2018, 12:41)Adriahno Wrote: Da, sigur ca se poate. V-am dat mail cu detaliile necesare.

Pana la aceasta ora avem 6 plati facute din 11.
Inca mai astept o proforma sa stiu unde sa fac plata catre distribuitor. Daca nu percuteaza in timp util il mai stresez cu un telefon. Desi e din Germania, el este totusi un italian  Biggrin

Aici este un tabel cu situatia platilor.
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
Ai mesaj privat.
Mai astept plata de la T-MAXX, Beowulf si madalinr1
La ceilalti sunt confirmate platile.

Aici este un tabel cu situatia platilor.
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
(23-05-2018, 16:16)madalinr1 Wrote: Daca si-a mai comandat cineva din Cluj, cred ca putem imparti transportul si un schimb de experienta daca hotaram sa le montam noi.

Ar fi o idee  Smile
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
@Adriahno - Am facut plata pentru pulsor.

Mai stim ceva de pompe?
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
De pompe s-a ocupat @Adonnis:

http://www.espressoman.ro/forum/Thread-S...0#pid93140
 
Update transport pompe: https://tracking.dpd.de/parcelstatus?que...cale=en_D2

O sa va trimit mai tarziu in privat detaliile pentru plata si o sa anunt, desigur, atunci cand primesc coletul.
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
Am facut acum plata pentru cele 13 pulsoare.
Totalul, pulsoare + transport + comision bancar = 1090 lei
Mai astept de la madalinr1 plata.
Cred ca va trebui sa adaugam cativa lei de fiecare dar ne reglam odata cu transportul intern.
De acum Doamne ajuta! Smile
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Daca ramane un pulsor, sunt interesat!
Stima
Quick Mill Milano HX,E61+Eric / IMS Competition 18g; IMS The Single; Marzocco 7g / The Force Tamper / Honne Home Edition / Gene CBR101 Roaster ### Handpresso Pump / Hario Mini Mill
FOR SALE: Rancilio Silvia w.Auber PID / Mahlkonig Vario / Quick Mill Torino
 
Desigur
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Update: pachetul cu pulsoarele este in drum spre Romania.
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Mai este vreun pulsor disponibil?Multumesc
Bezzera Magica S MN,Quamar Q50E
 
Pompele au ajuns la mine aseara, totul e ok iar spre deosebire de comanda trecuta acum chiar sunt pompe in colet Big Grin
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
Dacă mai rămâne vreuna sau se retrage cineva, eventual și un pulsor le iau eu.
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
(31-05-2018, 10:11)Adriahno Wrote: Update: pachetul cu pulsoarele este in drum spre Romania.

am vazut ca au ajuns pulsoarele, la noi pe cind?
Isomac Tea II, Sette 30, Kinu Phoenix, OCD Lelit
 
Am deviat coletul catre sediul UrgentCargus din Constanta pt ca eu sunt in Tulcea de doua zile. Maine merg sa le iau in jurul pranzului.
Ar fi super daca ar putea cineva din Ct sa vina pt inmanare personala.
Duminica voi pleca spre Bv si la trecerea prin Bucuresti le pot lasa cuiva pe cele de acolo.
Pe restul le voi trimite luni.
Mai trebuie sa completam cheltuiala totala cu cativa lei.
O sa revin cu calculele.
Rog un coleg din Ct si unul din Buc sa ma contacteze pe mp sau la 0744 990 595
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Mai e din intamplare un pulsor disponibil pentru mine?Multumesc.
Bezzera Magica S MN,Quamar Q50E
 
Abia luni pot sa zic exact

Mai trebuie platit 5 lei de fiecare + transport.
Cu cei 2 din CT se rezolva cu Alecu maine iar cu cei 5 din Buc. se rezolva duminica cu CatalinNegrila.
Pe celelalte le voi trimite luni. Prefer Posta Romana, cost 8 lei sau Fan Curier, cost 23 lei, ambele fara ramburs.
Va rog, cei din Cluj, Iasi, Piatra N. si Pitesti sa faceti plata transportului ales si a diferentei de 5 lei si sa-mi transmiteti adresa la care doriti livrarea.
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)