• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Sita de dus IMS Competition E61 200IM pentru grup E61

Pentru posesorii de espressoare cu grup E61 ce doresc sa schimbe sita de dus stock cu una IMS, pot gasi aici la un pret foarte bun (58 ron). Eu am luat astazi una si sunt curios daca va exista o modificare in mai bine la extractia cafelei.
Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 

Reply
Am comandat si eu una plus sita aceasta http://www.kfea.ro/ims-17-b70-competitio...dubla-58mm
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.

Reply
Alte mele au sosit.        
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.

Reply
Cea teflonata este cu mult mai buna ca aceasta? Diferenta de pret de dubla...
Brewtus 4, Eureka Zenith 65, Minipresso, Kinu M38,  IMS 7g+17g, multe accesorii CA si Motta

Reply
(08-12-2016, 22:18)Silvio Wrote: Pentru posesorii de espressoare cu grup E61 ce doresc sa schimbe sita de dus stock cu una IMS, pot gasi aici la un pret foarte bun (58 ron). Eu am luat astazi una si sunt curios daca va exista o modificare in mai bine la extractia cafelei.
Super! Mulțumesc. Am comandat si eu!
Expobar Brewtus IV, Mazzer SJ, San Marco SM92 Instant, Rok espresso maker.

Reply
nu este mult mai buna, singura diferenta este ca nu se lipeste cafea aproape deloc de ea, si daca ramane putina, la un flush scurt se duce toata.
nu mai stiu cat e pretul dar dublu sigur nu merita, insa poate alti colegi sa nu fie de acord cu mine.
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | Comandante | VST 18/20g | BULLET R1

Reply
Ca o prima concluzie dupa utilizarea sitei de dus IMS, distributia apei se face uniform pe toata suprafata ei, curgerea fiind ca o" ploaie linistita de vara"  [Image: smile.gif]
Eu spun ca este un upgrade bine venit cu aceasta sita de dus comparativ cu cea din fabrica

Attached Files Thumbnail(s)

Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 

Reply
Se da tare in preturi cu sitele astea IMS [Image: smile.gif]  Noua cota minima, 49 de lei.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Piese espressor are și site de dus de teflon dar a uitat să le pună pe site.
 HX,Mazzer,Gaggia open boiler.

Reply
La ce pret?
Expobar Brewtus IV + ECM V-Titan 64, V60+Kinu M47

Reply
(04-03-2017, 19:00)vladdooo Wrote: La ce pret?

48 lei
 HX,Mazzer,Gaggia open boiler.

Reply
Pfff. Nu pot sa cred

Reply
Pai e link-ul pus de mine.
Si au sediul în București mai nou.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
hhanu si cu mine zicem de asta
http://shop.gardellicoffee.com/products/...3929081475

Reply
(04-03-2017, 23:01)Lyvyoo Wrote: Pai e link-ul pus de mine.
Si au sediul în București mai nou.

Ai si ceva date de contact pentru București?
Vibiemme Domobar Super 2B PID, Site IMS, Baratza Sette 270W, Cantar Brewista, Tamper dinamometric
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E Type A, IMS Competition Shower Screen & Filters
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
Prev: Ariete Picasso 1365

Reply
Cică în două săptămâni finalizează mutarea din Focșani, încă nu stiu adresa.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)