Hello There, Guest! Login Register


Sita VST pret si livrare

#1
Din ofertele de pe net pentru o sita VST de 15gr., m-am oprit la
http://www.coffeehit.co.uk/brands/vst/vs...ter-basket
de unde am ales doua produse , dintre care unul nu-l aveau in stoc
asa ca am comandat doar sita. Dupa ce am completat formularul pentru adresa de livrare
si am ales transportul cu Royal Mail, am platit cu PayPal si in cateva secunde s-au virat
banii catre coffeehit. Conversia ron-lira s-a facut automat cand a avut loc extragerea banilor
din contul meu.
Operatia de plata a durat cateva secunde iar coletul mi-a venit acasa prin firma GLS
dupa 5 zile lucratoare.
Daca nu sunteti acasa cand vine curierul si nici nu
gasiti instiintarea ca a sosit coletul, atunci situatia se va complica intrucit cei de la GLS
vor astepta telefon sa reprogramati livrarea, iar daca nu sunati va returneaza coletul.
Totul pleaca de la concluzia falsa ca ati citit instiintarea.
Pentru a evita surpriza asta va recomand sa treceti telefonul in rubrica (caseta) cu adresa de livrare
CA PARTE a adresei de domiciliu. Eventual sunati sau treceti la observatii sa lase numarul de telefon
alaturi de strada,bloc etc. Astfel ati lichidat si procedura instiintari cu termen.
Se subintelege ca recomandarea este valabila la orice comanda online.
Suma platita pentru sita este de 35,40 lire din care 24 lire sita + 11,40 transport si TVA.
Toata suma s-a achitat prin PayPal iar firma GLS opereaza pe baza unui contract cu UK.
Sita a intrat foarte usor in portafiltrul lui Gaggia Dose.
Espresso are gustul si crema net superioare cu sita VST, fata de sita La Marzocco luata cu 35 ron .
Sunt foarte multumit de sita VST.
Quick Mill Pippa + Rancilio Rocky Doser + Aquafilter Excito-CL + Sita VST 18g ridged USA, Tamper Motta 58.4 mm, Nivelator Motta 58.5 mm
 
Reply
#2
aici vst-ul este 22 lire si transportul catre romania este 6.30 lire
squaremilecoffee are unul din cele mai mici preturi pt transportul catre Romania
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]
 
Reply
#3
Cum iti dai seama de diametrul sitei de pe square mill?
May God be with us.
 
Reply
#4
(01-08-2014, 18:16)decadurabolin Wrote: Cum iti dai seama de diametrul sitei de pe square mill?

toate VST-urile sunt pe format profesional de 58mm.
Astfel se potrivesc de la Gaggia Classic la Alex Duetto.
[size=small]Bugster-Black, Kafatek Monolith Flat Max 2; Kopi Deva cu SSP HU, ECM Classika PID, prajitor-Kaleido Sniper M2S Pro,etc.[/size]
 
Reply
#5
Mersi mult Cristian.
May God be with us.
 
Reply
#6
Nu se baga nimeni care are cont de paypall la o comanda de VST sau eu am ramas ultima rama din aprozar, fara sita?
Gaggia Classic, Tamper Motta, Milk Jug 0,35ml, rasnita Iberital Challange, teava abur Silvia V1, sita nepresurizata, cantar Dimond 0-200 gr, to be continued
 
Reply
#7
Eu de aici am luat si am platit fara PayPal si nu cred ca e singurul loc.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#8
eu de aici http://shop.squaremilecoffee.com/product...vst-basket

plata cu cardul, livrare in 4-5 zile
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#9
(30-10-2014, 21:29)diabloviciu Wrote: Nu se baga nimeni care are cont de paypall

Poti foarte usor sa-ti faci un cont de pay-pall, dar e mai ieftin sa platesti cu cardul.
In afara de faptul ca iti mai trimit emailuri daca nu ai tranzactii nu-i nici o "oboseala" cu pay-pall
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#10
(31-10-2014, 00:22)sms Wrote: eu de aici http://shop.squaremilecoffee.com/product...vst-basket

plata cu cardul, livrare in 4-5 zile

Eu am comandat la ei undeva prin iulie si nici prima livrare nici a doua nu au ajuns. Pana la urma mi-au returnat banii si au zis ca o sa renunte sa mai livreze in Ro pentru ca nu este primul caz in care au avut dificultati.

Tu cand ai comandat?

Nu am renuntat la ideea de a cumpara site VST insa nu stiu de unde sa le mai comand in afara iar de la Origo nu cumpar ca sa le platesc dublu.
Orice sugestie de magazin este bine venita.

Multumesc!
Quick Mill Vetrano 2B Evo, Mahlkonig Vario, Kinu M47, Comandante MK3 Red Sonja, Tamper Motta 9bar, Tamper Concept Art Technik, acaia pearl black, acaia lunar, Aeropress, V60, French Press, Cold Bruer
 
Reply
#11
sita VST am luat-o prin aprilie 2012, de atunci am mai comandat de 6-7 ori de la ei si nu am avut neplaceri decat o singura data, cand greutatea coletului depasea doua kilograme. M-au sfatuit sa-mi dimensionez pachetele sub 2 kg din motive de coletarie.
Pe de alta parte, n-am mai comandat la ei din primavara acestui an.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#12
Dar de ce nu luati din State, de la fabrica? Mi-a ajuns in 5-6 zile pachetul de la ei, cand am luat mai demult.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#13
Eu am cumparat asta http://cafe-kultur.de/products/ims-17-co...dard-b70-1 transport 6 euro pana in Romania . SE spune ca sunt concurenta directa a VST si in unele cazuri se comporta mai bine. cand ajung ( cateva zile ) am sa postez si ceva poze.
Londinium I , HG One, IMS competizione 17 &7 gr, tampere hand made 58.4 & 41 mm, Hario VST-200, Motta 35 &50 cl, Espro Toroid 35 cl, Hario Coffee Syphon, Fiftyeight Cups.
 
Reply
#14
(31-10-2014, 17:37)Lyvyoo Wrote: Dar de ce nu luati din State, de la fabrica? Mi-a ajuns in 5-6 zile pachetul de la ei, cand am luat mai demult.

Daca te referi la siteul lor, store.vstapps.com, e destul de scump: 29$ sita, 29$ livrarea, in total ~60$.
Pe squaremilecoffee.com nu mai e disponibil filtrul de 15g.
[b][color=#6B8E23]Bezzera Magica S MN, Mahlkonig Vario Home[/color][/b]
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)