• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Sfaturi achizitie espressor

Buna ziua! Sunt un iubitor al cafelei, si de putin timp cochetez alaturi de sotia mea la ideea deschiderii unei cafenele "to go". Suntem din Bucuresti, si am simtit pe propria piele lipsa cafenelelor care ofera cafea de calitate to go. Ideea noastra e simpla, sa oferim o cafea buna oamenilor care sunt pe fuga. Nu avem experienta in domeniu, dar intentionam sa ne inscriem la cursuri de barista in scurt timp, asta pentru a vedea cu ce se " mananca " treaba cu cafeaua buna. Asadar, va cer ajutorul cu niste sfaturi: stiu ca espressorul trebuie sa fie semiautomat, dar ce imi recomandati nou pana in 2000 euro? Si ce rasnita imi recomandati? Mentionez ca vrem sa facem minim 300 cafele pe zi, cel putin pentru inceput. Multumesc anticipat!

Reply
Pentru alternative mai multe, as spune sa-i pui o intrebare lui Cosmin / Mr.Beantec, ( http://beantec.com/kaffeemaschinen/ ) caci si-a relocat deja o parte din aparate in Romania. Noi suntem centrati mai mult pe aparate casnice si semiprofesionale.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Ok. Multumesc mult! :-)

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)