Hello There, Guest! Login Register


Sfat la achizitie Ascaso Steel Uno Pro fara PID / Lelit41TEM

#1
Buna ziua tuturor si felicitari ptr acest superb forum. De cateva luni incerc ( fara sperante recunosc) realizarea a ceea ce stiu ca inseamna un bun expresso. Din pacate, toate incercarile mele  cu chinezariile din dotare (rasnita + expresor) au insemnat  aproximativ zero barat. M-am pus pe citit ( de2 saptamini) de pe forum si m-am apucat de treaba.
Am achizitionat un SH - Rasnita Compak K3 cu cutite noi rezerva, am schimbat cafeaua, trecut pe Hot Spot .
In acest moment cu un buget de max 250 E sunt in situatia de a alege intre  Ascaso Steel Uno Pro  fara PID folosit 2 luni(asa zice proprietarul) 
http://www.ascaso.com/2012/eng/espresso-...teel1.html

 si un Lelit41TEM tot SH. Voi ce ma sfatuiti ? As putea gasi altceva in acest buget ? Multumesc anticipat tuturor.
San Remo Treviso LX, Mahlkoning Twin, Cafemino.
 
Reply
#2
Bun venit pe forum,

Ascaso fara PID nu are rost in fata unui espressor single boiler cu aproximativ acelasi interior dar cu PID.

Cu utilizatul "doua luni", e ca si cu masina luata din Germania de la o baba care mergea doar pana la piata si inapoi... Mai ales daca vorbim de olx, okazii etc. Nu ca pe bursa forumului nu ar fi majoritatea descrierilor corecte, dar chiar si aici am mai primit in trecut unele semnale de neconformitati. Ma rog, SH-ul va avea mereu gradul sa de incertitudine, e normal si trebuie asumat, dar se pot gasi si variante ok, dovada acel K3 luat deja, probabil sub 200E.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
(22-12-2015, 13:39)Lyvyoo Wrote: Bun venit pe forum,

Ascaso fara PID nu are rost in fata unui espressor single boiler cu aproximativ acelasi interior dar cu PID.

Cu utilizatul "doua luni", e ca si cu masina luata din Germania de la o baba care mergea doar pana la piata si inapoi... Mai ales daca vorbim de olx, okazii etc. Nu ca pe bursa forumului nu ar fi majoritatea descrierilor corecte, dar chiar si aici am mai primit in trecut unele semnale de neconformitati. Ma rog, SH-ul va avea mereu gradul sa de incertitudine, e normal si trebuie asumat, dar se pot gasi si variante ok, dovada acel K3 luat deja, probabil sub 200E.

Asa ma gandeam si eu, Multumesc ptr sfat.
Rasnita K3 cu cutite noi de rezerva am luat-o la 90 Euro. Avea si un K6 +cutite la 130 E
San Remo Treviso LX, Mahlkoning Twin, Cafemino.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)