• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Sfat cumparare espressor+rasnita+accessorii

Salutare forum,
Dupa o perioada destul de lunga de folosire a unui espressor automat am decis sa imi iau un espressor semi-automat, in principal din dorinta unui espresso mai bun dar si fortat de "moartea" espressor-ului actual. In incercarea mea de a gasi aparatele ideale am gasit forumul Espressoman si am zis sa cer informatii/ajutor de la persoane versate in arta espresso-ului. Bugetul meu este in jur de 3000-4500 RON pentru espressor + rasnita electrica + accessorii. De asemenea m-ar interesa si o rasnita manuala portabila pentru a fi folosita cu un aeropress sau cu un moka pot (pe care le folosesc de obicei cand sunt plecat din oras si foarte rar acasa).

Reply
 daca tot ai ajuns la 1000E,  Expobar Office Leva 
Quick Mill Silvano(urmeaza Strega), Quamar Q13E, Gene CBR 101.

Reply
Ala e pretul per total.
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Cu bugetul acesta eu as opta pentru
Rasnita Vario - http://www.mahlkoenig.com/en_products/VARIO-home.html
plus acest
Espressor - http://cremaperfecta.ro/product/espresso...t-pl41tem/
Expobar Brewtus IV, Ceado E5P,Tamper Concept Art ,baza tampare Concept Art ,Pitcher Motta Europa

Reply
Oricum, asteapta maine Black Coffee Friday...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
unde vedem domnul Liviu toate ofertele? se centralizeaza undeva? am vaz pe sait la perfectespresso.ro ca o sa aiba ceva oferte. multzam
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | OE Lido E | VST 18/20g ridgeless | Tidaka 58.5 tamper

Reply
Din ce stiu eu, ei nu au reduceri pentru noi, doar telefonic sau pe site vei afla oferta de BF.
Reducerile pentru noi sunt aici .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
nu ma refer la aparatura neaparat, nici nu mi inchipui ca ne poate da mai jos decat pe forum cineva, eu mi am luat deja cu reducerea forumului. ma gandeam si la accesorii.
Expobar Brewtus IV | Ceado E37s | OE Lido E | VST 18/20g ridgeless | Tidaka 58.5 tamper

Reply
Pe pagina principala Espressoman.ro, de la ora 00.01
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Multumesc pentru ajutor, voi urmari si ofertele de black friday.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)