Hello There, Guest! Login Register


Senzor temperatura TTP Coffee Sensor pentru grup E61

#1
Produsul este executat dintr o bucata la strung, 100 la suta din inox. Se vinde impreuna cu saiba din cupru pentru etansare.
A fost testata pe aparatul meu cu succes.
Intre senzor si piesa am introdus pasta termica MX 4 din lumea PC Smile Este una dintre cele mai calitative din cate am folosit si folosesc eu la upgrade uri coolere stock etc.
Termometrul este simplu digital.
Pozele sunt facute inainte de reglarea termostatului. Acum l am dus mai jos pt termperaturi de extractie mai ok.

Mai pot face bucati daca mai exista doritori.
Dupa montaj este ideal sa se faca testul de etanseitate cu sita blind pentru detectare eventuale scurgeri.

Pret 200 lei.[Image: ed9085083649a7421d3e74347fac7acf.jpg][Image: 1c42712e86c7a0429c17b3e5b78f2c28.jpg]
May God be with us.
 
Reply
#2
Up 150 lei. Nu am ce face cu el.

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#3
Vanduta si ultima piesa. Pentru doritori pot face la comanda pt acelasi pret: 150 lei. Piesa 100% din inox este fixa. Termometrul poate fi scos si schimbat oricand. Atasez inca vreo 3 poze cu piesa. Va multumesc.[Image: e1fe97d95977f05e7223add5c753ed48.jpg][Image: 844436c50b4d735d16b982947d32a74f.jpg]
May God be with us.
 
Reply
#4
Am o singura bucata disponibila momentan. Up !
May God be with us.
 
Reply
#5
Termometrul are adaptorul de inox, care este solid, se montează usor și a venit pregătit cu pasta termica (bonus). Smile
150 Ron fara costuri suplimentare.
Din punctul meu de vedere, produsul este OK.
Multumit.
Mulțumesc frumos.
Cafflano Kompresso, Clever Dripper, Kinu M47, Brewista Kettle.
 
Reply
#6
Ultima bucata pleaca si ea. Incerc perioada urmatoare sa mai fabric inca 4 bucati. Doritorii se pot programa. Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
#7
Am facut cateva bucati. Una s a dus deja la un coleg de pe forum. Pentru doritori a mai ramas o singura bucata momentan.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#8
(22-04-2017, 08:58)decadurabolin Wrote: Termometrul este simplu digital.

Sa stii ca as incerca unul...
Intrebarea mea este, apropo de citat, nu tocmai termometrul ar fi ideal sa fie ceva cu o acuratete mare? M-a speriat cumva descrierea aceasta [Image: smile.gif] Ce inseamna simplu?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Salut,
Sunt eu interesat de ultima bucata. Iti trimit PM cu detalii.
Vibiemme Domobar
 
Reply
#10
Salut Liviu. Prin ,,simplu" am vrut defapt sa precizez ca nu este modelul cu wi fi sau alte adaosuri speciale. Acuratetea am imbunatatit o cu ajutorul pastei termice de calitate. Daca doresti iti trimit unul de teste. Stiu ca esti tipul mai pretentios Smile)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#11
cand mai ai stoc?
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#12
Si eu asi vrea unul. Mai faci?
Vibiemme Domobar Picollo, Baratza Sette 270
 
Reply
#13
Va salut. Urmatorul la rand este maki. Apoi Liviu. Si Radu daca esti hotarat, tu esti a treia persoana.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#14
Si eu sunt hotarat,cand poti,fa-mi si mie unul te rog.Multumesc
 
Reply
#15
multumesc, dar cedez locul meu urmatorului de pe lista.
sanatate!
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#16
Am cumparat un termometru si functioneaza perfect. Mersi frumos Tudor, scuze ca nu am dat niciun semn pana acum.

Free up!
 
Reply
#17
Sa l folosesti sanatos keru. Cred ca toti clientii si au dat seama ca de imbogatit n am cum din chestia asta. Dar am vazut cat de util a fost la mine. Faceam extractii la 100 de grade ai habar nu aveam. Cu termometruk asta mi am dat seama unde sunt si unde trebuia defapt sa fiu. Calitatea extractiilor e mult mai buna.
Intrucat nu prea am inteles unii useri daca vor pana la urma sau nu, desi ni au spus initial ca da, precizez ca bucata care o mai am pleca la liviu. Doritorii ii voi ruga sa faca doar comenzi ferme si sa ia in calcul faptul ca uneori fabricatia dureaza si 2 saptamani. La pretul acesta si la ce va oferq, sincer va spun ca asteptarea merita.
Cu stima.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#18
Cum am spus mai sus,eu sigur vreau unul!Multumesc.
 
Reply
#19
Dantt da mi pe PM datele tale, sa le am. Tu urmezi cu termometrul dupa Liviu.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
#20
(15-07-2017, 07:32)decadurabolin Wrote: Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

Salut, am incercat sa-ti trimit PM dar ti-e plin inbox-ul.
 
Reply
#21
Eu ti-am trimis,ai primit?
 
Reply
#22
Va salut.
Am fost plecat in concediu si ulterior intr-o deplasare neasteptata cu jobul. Nu am putut fi pe faza aici si sa va anunt detaliile.
In acest moment am 3 bucati de piese din inox executate. Problema este ca nici pana acum nu au sosit termometrele. Tot stau in vama de aprox. 1 sapt (DHL), ceea ce este ceva normal in aceasta perioada a anului.
Mai aveam un termometru rezervat lui Liviu dar se pare ca este defect si nu am incotro decat sa astept transportul cu noile termometre. Any minute now tre sa soseasca si voi onora cele 3 comenzi in cel mai scurt timp posibil. Doar sa am datele voastre pe PM si confirmarea plastii in cont pentru a expedia gratuit piesele catre voi.
In ordinea sosirii comenzilor, piesele vor pleca la: Liviu, dantt si radutug.
Urmatorii vor trebui sa astepte executarea piesei. Voi avea de rezerva 2 termometre.
Imi cer scuze pentru rapsunsul intarziat dar fac ceea ce fac aici doar in timpul liber si nicicum fara pasiune sau implicare. Timpul este din pacate scurt.

Coffee, am eliberat casuta, da-mi pls PM.

Cu stima baieti si ne auzim aici cand voi putea expedia cele 3 piese.
Cam toate vor pleca in aceiasi zi cu firma de curierat rapid.
May God be with us.
 
Reply
#23
Am eu unul pe stoc Smile
 
Reply
#24
3 bucati sunt gata pentru expediere.
Una pleaca la Liviu, una la Dantt si astept confirmare de la Radutug.
Daca acesta nu raspunde, o bucata va fi disponibila pentru alt user.

Pretul cu transport inclus prin curier rapid este 150 de lei, in cazul in care se opteaza pentru plata direct in cont.
Daca se doreste ramburs, la cei 150 de lei se adauga plata expeditie la destinatar.
Piesa este executata la strung dintr-o singura bucata din inox.
Termometrul + saiba cupru SUNT INCLUSE IN PRET.

Fiecare termometru este testat si ii este adaugata in capat (zona contact piesa inox) pasta termica de inalta calitate folosita in IT pentru transfer termic bun.

Pot spune ca asigur si garantie in limita termometrelor disponibile si in limita pieselor din inox executate. Nu le fac eu deci aici dureaza pana pot onora toate comenzile sau cererile de garantie pentru ca depind de altcineva.
Pana acum pot spune ca nu au existat probleme. Daca totusi sunt, astept PM si rezolvam.

IMPORTANT !!!

Inainte de utilizare faceti un test pentru etanseitate si pentru functionare in parametri a termometrului.
In caz de mesaj LO pe ecran este necesar sa desfaceti usor termometrul si sa izolati mai bine firele de placa de baza. Daca acestea fac contact apare si eroarea mai sus mentionata.

Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
#25
astept feedback de la Liviu si comand si eu unul, daca e ok
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#26
As fi interesat de un film cu montajul acestui termometru.Un tutorial m-ar ajuta foarte mult.Multumesc
 
Reply
#27
in linii generale e lucru de 2 minute.
se scoate surubul din grup, garnitura de pe surubul original se monteaza pe termometrul asta si se strange in locul surubului atent.
nu exagerat de tare. cu masina rece(!) pui sita blind in portafiltru si faci vreo 2-3 backflushuri de vreo 10-15 secunde, pentru a vedea daca nu cumva curge apa pe la termometru. in caz ca da, mai strangi nitel si iar vezi cu sita blind. in caz ca nu - congrats)
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
Reply
#28
Merci mult maki.
 
Reply
#29
Am primit termometrul ieri,150 ron cu totul,excelenta colaborarea.De vreo 5 min l-am montat,inca n-am facut nici o cafea,a mers totul foarte usor,cum a spus si maki mai sus.Am focut testul de etanseitate cu sita blind si nu curge.Am o intrebare-am strans surubul cam tare,nu obstrueaza apa,insa mi-e teama sa nu se intample cava nasol.Sa se crape grupul sau altceva.E vreun motiv de ingrijorare?Multumesc!!!
 
Reply
#30
Grupul nici o sansa sa se rupa... La adaptor de inox de asemenea ma indoiesc...
la bronz care e mai casant mi s-au rupt vreo doua, asa ca am micsorat diametrul gaurii de senzor de la 3mm la 2.5mm.
Daca totusi se intampla, iei o cheie in stea (Torx), de marime cat sa intre in gaura adaptorului, o ciocanesti usurel pana musca zimtii din adaptor si apoi desurubezi cuitul ramas in interior.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)