• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Se deschide o mica cafenea in Baia Mare...

stiu ca e departe pentru majoritatea, dar facem o invitatie pentru toti de pe forum sa veniti la o cafea la "Casa Dobro"

deshiderea va avea loc sambata 12.12.2015 incepand  cu orele 08.00. va asteptam

http://www.facebook.com/CASADOBRO

Attached Files Thumbnail(s)

LaSpaziale S9 EK, Quamar Q13E, Porlex Mini...

Reply
Successsss!!!!
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune, Orphan Espresso Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art., Hottop KN-8828B-2K+ 

Reply
Felicitari! Deci deja sunt 2 in Baia Mare! Buna treaba!
Ce cafea veti folosi? Banuiesc ca nu se fumeaza, asa-i?
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101

Reply
Felicitari si succes!!
Nuova Simonelli Oscar; Mazzer Super Jolly

Reply
da, o sa fie un local de nefumatori si cu siguranta e o chestiune de timp pana se transforma in lege. din pacate doar la noi se iau masuri doar dupa ce se intampla ceva grav

si legat de cafea, binenteles ca se va folosi doar cafea proaspat prajita de la prajitorii de top din tara. espressorul este un LaSpaziale S9 EK, iar rasnita un Quamar Q13E (cutite plate 74mm) si pot sa spun ca fac echipa buna impreuna

weekend-ul il incepem cu un sortiment de Peru si unul din Columbia
LaSpaziale S9 EK, Quamar Q13E, Porlex Mini...

Reply
Să fie într-un ceas bun !!!
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)

Reply
Felicitari !

Multumim de invitatie. Sambata dimineata voi fii acolo !
Bezzera Unica,  Mahlkoning Vario, VST18, prajitor tip coretto

Reply
Mult succes! Orase foarte mari ca Timisoara nu au nicio cafenea de specialitate, iar Baia Mare a ajuns la doua, nu ca ar fi un oras mic! Sper ca espressomanii de acolo sa aiba un loc de intalnire preferat in aceasta locatie si sa "corupeti" valuri de cafegii jacobsisti, prin educatie si degustari.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
@dobro_c
Felicitari si la cat mai multi clenti. Vin in vizita cand ajung prin tara Smile
La Scala Butterfly, OE Pharos, Gino Rossi RR45, AeroPress, V60, prajitor tip corretto

Reply
Felicitări! Și eu vin când ajung prin zona Smile)
Dip Dks65 || Nuova Simonelli Oscar 

Reply
Succes si clienti multi! Daca ajung pe acolo voi veni cu siguranta! Pana atunci sunt doar invidioasa  Big Grin !

Pacat pentru timisoreni, eu ajung destul de des acolo, ar fi super sa pot savura ceva bun, pana atunci ma amagesc cu ceva ce nu mai seamana cu ceea ce eu identific acum ca si cafea Smile !
(08-12-2015, 16:23)Lyvyoo Wrote: Mult succes! Orase foarte mari ca Timisoara nu au nicio cafenea de specialitate, iar Baia Mare a ajuns la doua, nu ca ar fi un oras mic! Sper ca espressomanii de acolo sa aiba un loc de intalnire preferat in aceasta locatie si sa "corupeti" valuri de cafegii jacobsisti, prin educatie si degustari.
Gaggia Classic 2015, Porlex Tall, Tamper CNC, Sita IMS Competition, Moka pot Bialetti

Reply
Am avut azi placerea sa vizitez cafeneaua. Am intalnit un tanar proprietar foarte pasionat si am baut niste cafele bune. A fost o adevarata placere, am sa revin, recomand calduros.
Sm 85s,macap m2m, gene CRB 101

Reply
felicitari si mult succes!
ca loc de nastere sunt de aproape ,sigur vin la tine la cafea cand trec prin Baia Mare !
Saeco Poemia HD8325, Lelit pl43mm, naked portafilter, tamper 53mm, pitcher :).

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)