Hello There, Guest! Login Register


Schimb provizoriu sita VST 15g cu VST 18g

#1
As vrea sa fac niste experimente pe mai multe gramaje dar sita mea VST de 15g nu ma lasa sa folosesc mai mult de 17g.

Este cineva cu sita VST de 18g, din Bucuresti, care e curios de un schimb pentru o saptamana, nu permanent, cu sita mea VST de 15g?

Merci,

*cu aceasta ocazie am adaugat si optiunea de schimburi la numele acestei arii.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
(07-06-2014, 22:30)Lyvyoo Wrote: As vrea sa fac niste experimente pe mai multe gramaje dar sita mea VST de 15g nu ma lasa sa folosesc mai mult de 17g.

Este cineva cu sita VST de 18g, din Bucuresti, care e curios de un schimb pentru o saptamana, nu permanent, cu sita mea VST de 15g?

Merci,

*cu aceasta ocazie am adaugat si optiunea de schimburi la numele acestei arii.
Daca nu gasesti in Bucuresti, as dori eu. Am putea incerca la un "microbuz".
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#3
Te tin minte, in caz ca nu apar alte variante Smile

Ma gandesc pe viitor ca am putea schimba provizoriu pe forum chiar si rasnite si espressoare...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
nu ma incadrez la "locatie", dar m-ar interesa ce cauti la sita de 18? pe mine ma cam bate gandul sa cobor la 15, pentru ca am consum mare cu 18.
Nu ma gandesc la economie, dar cu 18 cafeaua se duce repede. In luna mai am muncit mai mult de acasa si am ras 1,3 -1,5 kg si m-am speriat putin. Eu, cu VST-ul de 18 gr si cu sculele din dotare, nu obtin ceva multumitor decat intre 18-19 gr, mai degraba spre 19. Daca incerc in zona 18 sau 17, tasneste, curge aiurea, stropeste, se blondeste, albeste chiar.
Ma tot gandesc sa incerc cu cea de 15, pentru a controla/limita oarecum consumul de cafea.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#5
Salut Liviu, am drum la capitala luni seara. Daca vrei as putea sa aduc sita cu mine si ne vedem cumva marti sau miercuri sa le schimbam. Stau la ramada parc. Am la marzocco strada de 17, vanduta drept VST de unii din germania
Gaggia Classic + Mazzer Luigi + La Marzocco Strada 17g
 
Reply
#6
@sms
Salut. Ma intereseaza pe mine un schimb cu sita de 18. Am doua site de 15: un VST si o Reneka. Ti le pot trimite pe amandoua si o opresti pe care i-ti place. Deal?
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#7
pana la inceputul lunii viitoare sunt mai mult plecat din tara si nu o sa ma pot ocupa de detalii. daca ramane valabil schimbul apoi, cu placere.
Gaggia Classic, Macap M42M, Ridgeless VST 18g, Hario Mini
 
Reply
#8
Va multumesc,
M-a contactat pe privat un user din B si o sa ne intalnim mai usor.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)