Hello There, Guest! Login Register


Salut!

#1
Ma numesc Iulian si am inceput sa fiu pretentios in legatura cu ce cafea beau in urma cu 3 ani.Am inceput cu un espressor Krups si cafea deja rasnita.
Acum detin un espressor Rocket Cellini Evoluzzione si rasnita Vario.
Cand nu sunt acasa folosesc un mypressi TWIST.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Rocket Espresso Cellini Evoluzione V1,Compak E8 on demand,VST 18g ridgeless,Espro VST tamper,Mypressi Twist v2
 
Reply
#2
Welcome! Nice setup. Smile
De unde iei cafea? Interesanta ideia cu folia alimentara la capacul rasintei.
 
Reply
#3
(14-10-2013, 09:00)astinga Wrote: Welcome! Nice setup. Smile
De unde iei cafea? Interesanta ideia cu folia alimentara la capacul rasintei.
De obicei comand de la hasbean iar folie am pus sa limitez cat de cat expunerea cafelei la aer.
Rocket Espresso Cellini Evoluzione V1,Compak E8 on demand,VST 18g ridgeless,Espro VST tamper,Mypressi Twist v2
 
Reply
#4
Bun venit si felicitari pentru setup!
O curiozitate - cate ture ai la roata de aburi pana la maxim? Sunt curios cat de mare este diferenta fata de un joystick ca la bezzere. Ma bate gandul ca in viitor sa vand BZ10-ul si sa trec pe E61 (Magica, Expobar Office Leva sau chiar Rocket, desi e mai scumpulet).
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
(14-10-2013, 21:12)Lyvyoo Wrote: Bun venit si felicitari pentru setup!
O curiozitate - cate ture ai la roata de aburi pana la maxim? Sunt curios cat de mare este diferenta fata de un joystick ca la bezzere. Ma bate gandul ca in viitor sa vand BZ10-ul si sa trec pe E61 (Magica, Expobar Office Leva sau chiar Rocket, desi e mai scumpulet).
Salut!
Doua ture si un sfert pana la deschidera maxima.
Rocket Espresso Cellini Evoluzione V1,Compak E8 on demand,VST 18g ridgeless,Espro VST tamper,Mypressi Twist v2
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)