• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Saeco Nextage

Probabil ca acest aparat este precum masina, nu exista instructiuni de folosire amanuntita, trebuie sa stii dinainte cu ce sa manaca asa ceva....Ma ajuta careva sa il pun pe picioare? Nu stiu ce schimbari sa fac la setari. Aparatul face o cafea de te doare capul... Apa de la robinet curge prea incet fata de acest aparat.... 

Nu stiu sa adaug poza dar adaug link la poza...

poza

video 4:04

Rasnita are 28 de nivele, am pus o la 24, cam turteste cafeaua, de fapt o cam face placinta....

Reply
Fa un rezumat al discuțiilor de pe Facebook Espressoman ca sa nu o mai luam de la capăt, apoi reformuleaza intrebarea conform noilor concluzii trase.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(31-10-2015, 12:48)Lyvyoo Wrote: Fa un rezumat al discuțiilor de pe Facebook Espressoman ca sa nu o mai luam de la capăt, apoi reformuleaza intrebarea conform noilor concluzii trase.

Eu am inteles ca nu poate face cafeaua ca la un espresso manual dar totusi are un meniu cu setari, ceva ceva iese din el, nu poti spune ca nu poti face o cafea cat de cat buna la el, nu uita ca foarte multi oameni din Romania beau cafea la 1leu.

Reply
Sunt multe băuturi mai bune decât trăscăul din mânecă de pufoaică, dar până la un Lagavulin, de exemplu, mai au destul.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)