Hello There, Guest! Login Register


Retete cu cafea

#1
Friptura de vita in sos de cafea.

Ce ziceti de reteta asta? Pentru mine e o surpriza. A incercat cineva?
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#2
Cea mai tare reteta pentru carnea de vita este a lui Pepper (Woody Harrelson, 'The Cowboy Way'):
Waiter: How would you like your steaks cooked?
Pepper: Oh, just knock its horns off, wipe its nasty ass, and chunk it right here on this plate.

Big Grin
 
Reply
#3
Dar de "reteta" asta ce ziceti? Smile
Expobar Brewtus IV | Honne
 
Reply
#4
Azi m-am distrat din nou!
Filet de vaca slow cooked, cu castane si sos redus de vin rosu si espresso. Sosul l-am preparat cu tot felul de mirodenii, gen scortisoara, cuisoare, afine, stafide, si altele.

[Image: 23856120zf.jpg]
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#5
S-ar putea sa te " trezești " inscris la Mastersef , sezonul urmator , fara sa bănuiești ! 
Culoarea arata o carne preparata perfect . 
Gustul ramane la imaginația noastra . 
Sa-ti fie de bine !  Big Grin
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#6
Cu putin lucru la plating le luam sortul cu mari sperante de mai mult.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#7
(02-12-2015, 15:39)baloozzy Wrote: Cu putin lucru la plating le luam sortul cu mari sperante de mai mult.

Ha,ha!
PS. ce se vede in poza este restul, pe platoul in care am gatit, dupa ce mi-am asigurat portia! Asta nu are absolut nimic de a face cu un "plating" de artist (ceea ce nu sint!).
Doar nu crezi ca pozam portia din care tocmai ma infruptam, ha, ha, ha!
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#8
@Pascalau revin asap cu recenzii la reteta data de tine...in seara asta vedem ce iese Smile)
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#9
https://www.fabricadecafea.ro/blogs/blog...a-de-cafea Merita incercata o astfel de metoda, macar cat mai tin temperaturile astea.
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)