Hello There, Guest! Login Register


Reducerile LELIT, GAGGIA, CEADO - espressoare, rasnite, accesorii

(11-11-2023, 00:39)HoratiuC Wrote: Salut, eu am card de credit la ING și poți eșalona în 3 rate fără dobânda orice plată mai mare de 500 lei, indiferent de comerciantul la care plătești.  Pentru anumiți comercianți (îi găsești pe site sau în aplicație, dar nu cred să fie vreunul din domeniul cafelei) se pot eșalona plățile și în mai multe rate. 

După ce faci plata vei primi o notificare că o poți eșalona.

Stiu de aceasta oferta de la banca, e de baza si se aplica la orice achizitie pe cardul de credit. Intrebarea mea era daca comerciantul ofera mai multe rate fara dobanda pe o perioada mai mare de 3 luni, prin ING.
 
Reply
Scrie pe site cu ce banci are plata in rate
Orice comerciant are aceasta info la el pe site, daca exista optiunea
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
Dacă vrei sa nu depinzi de comerciant poți sa folosești varianta de card de credit de la cec. Pana la 24 de rate fără dobânda, în funcție de suma (din câte am văzut, nu te lasă ca rata sa fie mai mica de 100ron) la oricare comerciant din lume.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Reply
Doar mie mi se par aceste reduceri prea mici?
Reducerea efectiva e 2.5% din pretul cel mai mic de la alte magazine.
 
Reply
O actualizare in legatura cu pretul preferential pentru espressomani oferit the importatorul Gaggia, pentru .

Am vrut sa pun acum o comanda pentru un espressor Gaggia Classic Pro Evo 2023 completand formularul de comanda de pe forum, si mi s-a spus ca pretul este de fapt 1833 lei la plata cu cardul (nu 1790 lei cat apare pe prima pagina), iar acesta este mai mare pentru ca ar include si transportul (care in mod ciudat, este gratuit daca se pune comanda direct pe siteul importatorului www.cremaperfecta.ro)
 
Reply
Am intrebat importatorul si de acum 6luni - 1an transportul nu mai este gratuit. Apoi mai este si taxa de timbru verde a statului de aprox ~15 lei, in functie de greutate, care tot asa se adaugata separat. Ambele informatii sunt precizate in sectiunea importatorului din pagina de reduceri. Pe site-ul lor este mai scump cu 100 lei acel espressor si se adauga si timbrul verde cum ziceam.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Salut ! Lelit oferea acum cateva luni o reducere la achizitionarea unui al doilea produs Lelit. Mai este de actualitate ?
Lelit 41TEM, Lelit PL043MMI, tamper Lelit 57mm
 
Reply
Nu, prima postare se actualizează mereu cu ce este valabil in acel moment, la fel si pagina de reduceri.

Dar intra de astazi un set de vouchere de pana la 30% valabile la multe prajitorii, revin cu detalii.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Am facut update primei postari cu o mare noutate:

Fiecare espressor / rasnita / pachet de la importatorul  Lelit / Gaggia va veni insotit(a) de un set de 8 vouchere de reducere la cafeaua de specialitate Mabo, Guido, Sloane, Hedone, Ecuator, Rosters si Pretty Good Coffee, mai mari fata de reducerea normala de forum, ce pot fi folosite o singura data. Voucherele se vor primi pe email in max 20 zile.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Am facut update primei postari cu noutatile primite de la importator pentru espressomani, inclusiv schimbari venite de la fabrica italiana:

- culorile in cazul MaraX si Bianca devin in sfarsit mai accesibile, preturile pentru variantele Black si White scazand drastic 
- PL91 primeste o taiere de pret considerabila, dupa scoaterea din fabricatie a lui PL81
- pachetele espressor + rasnita primesc acum si reducere 5% si accesorii la alegere in valoare de 300 lei
 - accesoriile Lelit vor primi de acum o reducere de 30% daca sunt luate minim 3, impreuna cu espressorul sau rasnita
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Pentru Bianca varianta negra, putem alege culoarea lemnului sau trebuie sa cumparam kit-urile extra?
Echipament actual:Lelit PL92T, Niche Zero
Echipamentul vechi: Lelit PL81T, Gaggia Baby, Saeco Poemia cu PF naked facut la strung, Kinu M47, Lelit PL043MMI, Hario Skerton 
 
Reply
Am avut si eu o curiozitate asemanatoare cand am trecut la Bianca Black si raspunsul a fost ca lemnul vine pe nuanta mai deschisa din site-ul oficial. Alta nuanta doar in kit separat.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
Salut! La oferta de Lelit Bianca vine impreuna cu niste accesorii extra. In oferta scrie ca daca nu le dorim pretul se poate modifica. 

Intrebarea mea este....este o suma fixa pe care o scadem daca dorim doar pachetul cu espressor?

Multumesc!
Lelit Bianca v3 Black | DF64 Gen 2 |
 
Reply
Intreaba in formularul de reducere cel mai bine si te lamuresc ei.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
(06-03-2024, 19:49)Lyvyoo Wrote: Intreaba in formularul de reducere cel mai bine si te lamuresc ei.

Multumesc frumos, asa voi face!
Lelit Bianca v3 Black | DF64 Gen 2 |
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 3 Guest(s)