• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Reduceri de 15% pentru espressoarele Vibiemme ( Super PID 2 B si Domobar HX)

Importatorul Vibiemme Romania - http://www.LaVibiemme.ro ne ofera incepand de astazi o reducere permanenta la HX-urile si DB-urile marca Vibiemme, incluzand discount-ul, preturile pentru comunitate fiind:

- Vibiemme Domobar Super PID 2B Dual Boiler - 2185 Euro 
- Vibiemme Domobar Junior HX - 1170E
- Vibiemme Domobar HX -  890E

Pentru a obtine reducerea, contactati direct importatorul din Romania, precizand discount-ul pentru forum -  http://www.LaVibiemme.ro / 021 212 2881 / office@installnet.ro Showrrom in zona Piata Gemeni, Bucuresti.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
ceva nu e in regula cu link-ul cred la hx-ul de 890 euro......are 2.7 litri ?!
 // i-steel-1 , m7k-c83-r |T| cellini-evo-2 \\

Reply
rezervorul de apa, nu boilerul
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
rezervorul e 1.5 la asta mic
pe link scrie boiler - 2.7
as sugera o corectie pentru ca la 2.7l e domobar super HX si ala e dublu ca pret in mod normal
si cred ca si restul detaliilor sunt gresite pentru cel mic
 // i-steel-1 , m7k-c83-r |T| cellini-evo-2 \\

Reply
Ups, ai dreptate, ma uitasem eu aiurea. O sa le transmit sa modifice repede.

Reply
Din cate am vazut celui de 890 E i se mai spune si Piccolo prin unele parti mai nou.
Si nu e un HX ci e un SB cu boilerul de 0.75 l (daca e modelul din poze). Cred ca e primul model "pt uz casnic" cu grup E61 scos pe piata. Neavind ca prioritate bauturile pe baza de lapte, devine totusi extrem de interesant la pretul asta, mai ales ca toate review-urile subliniaza calitatea identica a shotului de espresso, vizavi de fratii lui pe HX.

Reply
Eu stiu ca Vibiemme nu mai produce niciun SBDU. Si eu am crezut initial ca e SBDU, datorita lipsei tevii de apa fierbinte,  si l-am pus pe importator sa sune in Italia, de unde a venit confirmarea ca e HX. Din pacate site-ul italian Vibiemme nu merge, ca sa avem un link la producator. Incerc sa obtin un pdf

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)