• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Reduceri 25-40% la espressoarele Expobar Brewtus IV, Pulser, Office Leva HX

Dragi compatrioti espressomani, este doar meritul acestei comunitati si a entuziasmului vostru pentru faptul ca unii manageri cu viziune apleaca urechea la nevoile unei nise in continua crestere, care merita respectata inclusiv in ceea ce priveste nivelul preturilor, pentru a nu mai exista diferente fata de Europa.

Dupa indelungi discutii, va anunt ca importatorul a inteles punctul meu si al vostru de vedere, reusind sa negocieze cu spaniolii de la Expobar urmatoarele preturi pentru forum, care vor ramane la acest nivel pentru comunitatea Espressoman, in magazin fiind mult mai scumpe:

Dual Boiler (DB):

Expobar Brewtus IV ( Office Leva Dual Boiler ) cu PID, grup E61, pompa vibratoare si rezervor - 5690 lei 

Expobar  Brewtus IV ( Office Leva Dual Boiler ) cu PID, grup E61, pompa rotativa si conexiune la reteaua de apa - 6410 Lei

Heat Exchanger (HX):

Expobar Office Leva - pompa vibratoare si rezervor, grup E61 - 4082 lei

Expobar Office Leva - pompa rotativa si conexiune la reteaua de apa, grup E61 - 4082 lei (suprastoc, pompa rotativa la acelasi pret cu cea vibratoare)

Expobar Pulser, cel mai ieftin HX Expobar - 3920 lei (optiune pompa rotativa - 440 lei)

Garantia este cea clasica, de doi ani.

Preturile reduse de mai sus sunt valabile la importatorul Expobar in Romania, doar prin certificarea provenientei de pe Espressoman, prin completarea formularului dedicat din tabloul de reduceri.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Deci, se vede clar, da? Smile Brewtus IV la importator, 1260E, odata cu scaderea TVA   79
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Am vrut și eu un Office Leva cu pompă vibratoare și rezervor și după ce mi s-a confirmat pe mail ca este pe stoc, au revenit oamenii și si-au cerut scuze. Nu mai au și nici nu aduc decât la plata unui avans și asta la transportul următor care va fi peste 1 lună și jumate. Îl vor aduce iar în stoc când vor termina suprastocul de 8 buc (alea cu pompă rotativă)... Sad
VBM Domobar Jr, Mahlkonig Vario, Tamper diamometric Concept Art, Sita Ims 17g, Kinu 47

Reply
mai exact care sunt conditiile mai nou?
cat vor avans pt a procesa comanda?
Expobar Brewtus IV, Ceado E5P,Tamper Concept Art ,baza tampare Concept Art ,Pitcher Motta Europa

Reply
Nu sunt condiții mai noi. Este doar situația asta mai specială cu suprastocul. Mie mi-au cerut 1000 lei avans ca să fiu sigur ca îmi aduc unul. Problema mea ie ca peste 1 lună s-ar putea să rămân fără restul de bani.
Știi cum ie: dacă vrea nebunu să ia ceva îi iei banii în primele ore pentru ca riști să se răzgândească.
VBM Domobar Jr, Mahlkonig Vario, Tamper diamometric Concept Art, Sita Ims 17g, Kinu 47

Reply
da...tocmai cand de vreo 2 zile tot studiez si eu despre aparatul asta in ideea unui up-grade---
urmeaza re-orientarea, probabil
Expobar Brewtus IV, Ceado E5P,Tamper Concept Art ,baza tampare Concept Art ,Pitcher Motta Europa

Reply
Dacă ai loc eu îți recomand cu căldură pe cel cu pompă rotativă și conexiune la rețea. Eu nu am loc de nici un fel. Nici măcar să pun un bidon de Bucovina de 5 l nu am unde. De conexiune la rețea nu poate fi vorba.

Reply
Atentie cand va faceti socotelile. Intrebati ce curs folosesc (nu e cel BNR) si mai puneti si taxa de timbru verde.
Spor la cumparaturi 57
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, MACAP M2D, Kinu M47, VST 15, Aeropress, French Press, Prajitor DIY
Trecut: GC PID (XMT7100+PT100), SW RS3

Reply
Am vazut pe net un office leva care avea si conexiune la retea si rezervor de apa.

Sub aparat era un switch care permitea schimbarea modului de functionare.

Este si cazul espresorului de pe forum cu pompa rotativa pentru care avem acum suprastoc?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vario Mahlkoning Home | Expobar Office Leva (HX) | Tamper Tidaka Epico | IMS basket                                               Timer KitchenKraft | Latiere Motta Europa | Cafelat Knockbox & Tamping Mat | d'Ancap & Inker cups | Cantar On Balance 

Reply
Cred ca l-ai vazut la americani, la WLL si era vorba de espressor cu pompa vibratoare ce se poate conecta si la apa. Cat o rezista vibratoarea aia pe o conexiune permanenta la retea, ramane de vazut. Pare o comanda speciala pentru o piata de cateva ori mai mare decat UE. In aceeasi varianta nu l-am gasit nicaieri in Europa, caci atunci cand mi-am luat eu Brewtus chiar m-am interesat. Altfel, varianta cu rotativa si rezervor nu s-a implementat pana acum de catre Expobar.

P.S. sa anulezi din Tapatalk semnatura suplimentara Smile

Reply
Exact la WLL am vazut, pe canalul lor de youtube

Sunt curios atunci daca a revenit pe stoc cel cu pompa vibratoare.

Sunt tentat de un hx + termometru eric
Mi se pare o provocare interesanta comparativ cu un DB.

Daca este pe stoc o sa scot lelitul la vanzare Smile

Am scos si semnatura extra ( nici nu am observat pana acum)

Vario Mahlkoning Home | Expobar Office Leva (HX) | Tamper Tidaka Epico | IMS basket                                               Timer KitchenKraft | Latiere Motta Europa | Cafelat Knockbox & Tamping Mat | d'Ancap & Inker cups | Cantar On Balance 

Reply
Pentru stocuri sau alte detalii comerciale poti intreba importatorul caffea.ro

Reply
Raspuns de la Expobar Spania, apropo de pompa pe vibratie si conexiunea la apa din oferta americana WLL:

These machines have some special specs. The main one is that all the machines are at 110V, but esthetically they are more or less the same. They are also branded with the name of Brewtus. We call them Office.

The equivalent of these machines would be:
Office Leva 2 boilers mixed (water tank+ connection to water mains), vibration pump (which is the standard on this machine)

Office Leva 1 boiler mixed (water tank+connection to water mains), vibration pump (which is the standard on this machine) + no-steam wand.

Deci o sa pun o intrebare sa vad daca se poate aduce si la ce pret varianta "mixed". Acum aflu ca ar fi asa ceva. Dar pentru Office Leva nu prea are sens devreme ce pompa rotativa e la acelasi pret deocamdata. Ar trebui totusi o documentare pe forumurile de afara sa vedem daca are sens investitia in vibratoare si conexiune la apa si daca aceasta varianta e fiabila si viabila.

Reply
Care este pretul actual cu reducere la un Expobar Brewtus 4 cu pompa vibratoare?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario,tamper Lelit 58 mm,sita VST 18 grame,pahare test espresso Concept-Art, ,sita blind,latiera 350 ml Concept-Art.

Reply
In 21.04.2016 am platit 5722,63 RON incluzand si timbrul verde.Nu cred ca s-a modificat ceva.
Expobar Brewtus IV - PID, Ceado E5P, VST 18g ridged, Tamper dinamometric Concept Art.

Reply
HX de 5l la 1500 nu era bun.....
Brasilia Club;Gaggia Espresso; Quamar T80
Ex: Saeco Poemia, Gaggia Color, Dip DK30.

Reply
(02-08-2016, 12:40)Zaheyu Wrote: HX de 5l la 1500 nu era bun.....

Evident ca nu. Nu il cheama Expobar [Image: biggrin.gif]
Sab Antica Levetta HX (rotary pump), Eureka Mignon, La San Marco 92/A, sita IMS

Reply
De ce nu spuneti ca mai sunt si care prefera like a virgin:
[Image: madonna-like-a-virgin-cover-billboard-650.jpg]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)