• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Rasnite manuale de cafea Kinu - M38, M47, M68 ( prototip Che )

[Image: wyrRcen.jpg]

Topic dezvoltare proiect aici.

Model M 38 (imagini) Topic dedicat aici.

Pret de lista: 168E
Pret lansare Espressoman: 498 Lei

Specificatii: rasnita manuala de precizie, cutite conice de 38mm cu abatere in rotatie de la ax de doar 0.03mm, durata viata cutite 650kg, reglaj stepless pe contrapiulita ce acopera orice plaja de la ibric la espresso, filtru sau french press, recipient colector de 35g din aluminiu eloxat. Ax incompatibil cu surubelnita electrica. 

Coletul contine : instructiuni de utilizare, certificat de garantie, certificat de conformitate, factura, rasnita premontata, manivela, un set compus din inel O-ring si garnitura (rezerva).

Transport cu plata in avans prin banca: 20 RON
Transport cu plata ramburs: 33,5 RON
Curierat: Urgent curier – cu asigurare de transport si optiunea inclusa (chiar imperios recomandata)  de verificare a coletului la primire.
Perioada de garantie este 5 ani pentru persoane fizice si 1 an pentru persoane juridice.
Numarul de bucati posibil de comandat de catre un Cumparator este de maxim 3

------------------------------------------------------------------------

Model M47 (imagini)  Topic dedicat aici.
Pret de lista: 228 E
Pret lansare Espressoman: 690 Lei 

Specificatii: rasnita manuala de precizie cu axul stabilizat pe bolturi cu rulmenti, cutite conice de 47mm cu abatere in rotatie de la ax de doar 0.02mm, durata viata cutite 650kg, reglaj stepless ce acopera orice plaja de la ibric la espresso, filtru sau french press, recipient colector de 35g din aluminiu eloxat. Ax compatibil cu surubelnita electrica.

Coletul contine : instructiuni de utilizare, certificat de garantie, certificat de conformitate, factura, rasnita premontata, manivela, un set de inele O-ring(rezerva), o bagheta din aluminiu pentru demontarea elementelor. Kinu- Model M47 este construita pe principiul conului Morse, toate piesele componete sunt impanate , dupa desfiletarea completa a piulitei de reglaj si scoaterea axului din rulmenti puteti demonta rasnita in totalitate lovind usor piesele cu ajutorul baghetei din aluminiu si un ciocan usor.

Transport cu plata in avans prin banca:22 RON
Transport cu plata ramburs: 35,5 RON
Curierat: Urgent curier – cu asigurare de transport si optiunea inclusa (chiar imperios recomandata)  de deschidere a coletului la primire.
Perioada de garantie este 10 ani pentru persoane fizice si 1 an pentru persoane juridice.

------------------------------------------------------------

Model M68 (imagini
Pret de lista: 598E
Pret cu discount Espressoman: 560E

Cutite conice de 68mm, Abatere radiala 0.00 mm, reglaj stepless pe filet de 0.75mm, demultiplicare forta de rasnire 2,5:1, viteza de rasnire: 10g / 10 secunde 

Transport cu plata in avans prin banca:22 RON
Transport cu plata ramburs: 35,5 RON
Curierat: Urgent curier – cu asigurare de transport si optiunea inclusa (chiar imperios recomandata)  de deschidere a coletului la primire.
Perioada de garantie este 10 ani pentru persoane fizice si 1 an pentru persoane juridice.

Pentru cumpararea unui model de la fabrica si obtinerea discount-ului Espressoman, completati formularul KINU (nr. 4) din pagina de reduceri a comunitatii, urmand sa fiti contactati in maxim 24h de catre fabrica.

Pentru orice intrebare sau detalii privind rasnitele livrate, contactati fabrica la numerele de telefon din prospectul rasnitei sau prin PM aici pe forum, catre userul @Che
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Ansamblare 

KINU - Model M38  

Ordinea de demontare este :
1. Desfiletati contrapiulita si scoateti garnitura de protectie.
2. Scoateti manivela .
2. Desfiletati comlet piulita de reglaj.
3. Scoateti axul impreuna cu cutitul conic interior.

Asamblarea se face in mod invers.

----------------------------------

KINU - Model M47

Ordinea de demontare este :
1. Scoateti manivela din piulita de reglaj.
2. Desfiletati comlet piulita de reglaj.
3. Scoateti axul impreuna cu cutitul conic interior.
4. Asezati rasnita pe masa in plan vertical si loviti usor cu bagheta din aluminiu cutitul exterior ( inelul de macinare), va puteti ajuta de un ciocan usor (100-200 grame).
5. Loviti usor cu bagheta din aluminiu suportul pentru rulment (boltul).

Asamblarea se face in mod invers cu urmatoarele precizari:

1. Se intoarce rasnita asezand-o cu palnia in jos.
2. Se introduce prin presare usoara (manual) suportul rulment ( boltul) cu rulmentul la vedere , fara a lovi cu bagheta sau alt obiect.
3. Se monteaza cutitul exterior si se impaneaza cu ajutorul baghetei si un ciocan usor (100-200 grame) lovind usor inelul pe contur.
4. se monteaza axul si cutitul conic interior.
5. Se monteaza saiba indicator pe ghidajul axului.
6. Se infileteaza piulita de reglaj la finetea de macinare dorita.
7. Se monteaza manivela.
Lungimea manivelei este reglabila si se poate ajusta desfiletand piulita de blocare.

Test abatere pe ceas comparator 

Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Salut si multumim mult pentru reducerea obtinuta (atat pentru Kinu cat si pentru restul produselor) [Image: smile.gif]

Am o intrebare, la care probabil ca nu am cum sa primesc un raspuns foarte exact. Exista cumva un termen limita pentru pretul de lansare? Incerc sa-mi dau seama daca trebuie sa ma grabesc sa prind reducerea sau daca mai ramane valabila pentru o luna doua.

Multumesc!
Kinu M47, Gaggia Classic, Gene Cafe CBR-101

Reply
Pentru forum, reducerea va rămâne permanenta si vom avea acces, conform producătorului, la cel mai bun pret din Europa, drept mulțumire pentru tot ajutorul dat de comunitate.

Reply
Lyvyoo - Multumesc mult pentru raspuns!
Kinu M47, Gaggia Classic, Gene Cafe CBR-101

Reply
Am completat luni formularul de comanda pt kinu m47. Am primit foarte repede un raspuns dar problema e ca nu au pe stoc urmand sa fiu contactat cand va fi disponibil Sad

Reply
Din pacate pentru noi, din fericire pentru fabrica, s-a ajuns la o cerere din 40 de tari diferite, mai nou, lucru care face rezervarea obligatorie pentru M47, saptamana aproximativa in care va fi gata productia urmand sa fie comunicata de catre fabrica in dialogul vostru dupa completarea formularului. M38 era disponibila acum o saptamana / doua, si-a luat-o un amic.

Reply
Iar se baga multinationalele astea in fata... Angry
Sa dea doar cate una la fiecare, sa ajunga... !

Reply
Pai m38 era disponibila. Dar eu vreau m47 ....nici prea mica nici prea mare...potrivita Smile

Reply
Iti era bine si cu M38... si cafea de 200 lei diferenta... Wink

Reply
Poate, dar Kinu nu a recoltat ghiveciul Tongue.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Vreau sa cumpar si eu o rasnita M38 sau M47 cum se procedeaza  ?

(05-04-2017, 11:19)kcosmin1985 Wrote: Am completat luni formularul de comanda pt kinu m47. Am primit foarte repede un raspuns dar problema e ca nu au pe stoc urmand sa fiu contactat cand va fi disponibil [Image: sad.gif]

Ce formulat ai completat , doresc si eu o rasnita
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale 

Reply
(09-04-2017, 13:37)Bcc Wrote: Vreau sa cumpar si eu o rasnita M38 sau M47 cum se procedeaza  ?

(05-04-2017, 11:19)kcosmin1985 Wrote: Am completat luni formularul de comanda pt kinu m47. Am primit foarte repede un raspuns dar problema e ca nu au pe stoc urmand sa fiu contactat cand va fi disponibil [Image: sad.gif]

http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/

Apeşi pe râşniţele Kinu şi completezi acolo, după care vei fi contactat pe email.

Reply
Cu click pe primul post editat de Lyvyoo ''pagina de reduceri a comunitatii'' .
Mergi la Kinu si completeaza formularul cu datele si optiunea ta.
Ponte Vecchio Lusso 1 GR, M47

Reply
(09-04-2017, 14:04)Snaper Wrote:
(09-04-2017, 13:37)Bcc Wrote: Vreau sa cumpar si eu o rasnita M38 sau M47 cum se procedeaza  ?

http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/

Apeşi pe râşniţele Kinu şi completezi acolo, după care vei fi contactat pe email.

SUPER , mersi mult !
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Kinu M38 , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale 

Reply
M38 Low-Cost se mai preconizeaza sau a cam murit optiunea asta?
Rancilio Silvia cu meCoffee PID; site: single La Marzocco, duble EP HQ 14g && VST 18g; naked PF; Mazzer Mini Timer || Chisinau, RM

Reply
pe la sfarsit de februarie imi ziceau sa stau in standby, ca usor, usor vine... ca tester, nu retail Smile

Reply
unde se inscrie in testeri? Big Grin
Rancilio Silvia cu meCoffee PID; site: single La Marzocco, duble EP HQ 14g && VST 18g; naked PF; Mazzer Mini Timer || Chisinau, RM

Reply
eh... coada mare cat prazu... Tongue si cine trimite afara din tara ? Confused Huh

Reply
M38Light este un prototip pe un raft deocamdata. Cand va iesi, in mod normal Hario,  Porlex, Zass. etc. nu vor mai avea motiv sa mai bantuie pe la noi prin tara, datorita pretului. Doar ca, asa cum vad eu lucrurile, mai ales nemtii dar si alte 39 de popoare, au bagat carbuni la greu, astfel incat fabrica merge la capacitatea de acum, la maxim.  Probabil, cand se va mari cumva aceasta capacitate, iar oamenii vor putea respira putin, M38Light va deveni realitate. Cand?! Nu stie nici brigada SRI din Reghin...  Smile

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)