• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Poll: Achizitie Home Use
This poll is closed.
Macap MXC 10
25.00%
1 25.00%
Quamar M80M
75.00%
3 75.00%
Total 4 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Rasnite "casnice" Quamar M80 manual VS. Macap MXC10 :)

Lightbulb 
Salut, ajutati-ma si pe mine cu parerile voastre depre cele doua modele, pentru o achizitie Home Use Smile Am ramas in cumpana intre modelele acestea Smile
Bezzera Magica -- MACAP MXC10

Reply
Am intrat in epoca sette, se mai cumpara as ceva pentru acasa ? Confused Huh

Reply
Sfatul meu e sa te feresti de cele cu dozator (fiind posesor de rasnita cu dozator). Incearca M80E, cred care un raport pret calitate bun.
Brewtus 4, Eureka Zenith 65, Minipresso, Kinu M38,  IMS 7g+17g, multe accesorii CA si Motta

Reply
(13-02-2017, 19:29)renatoa Wrote: Am intrat in epoca sette, se mai cumpara as ceva pentru acasa ? Confused Huh

Sunt 2 optiuni intre care pendulez. Poti fii constructiv, daca crezi ca as face o achizitie gresita. m-am oprit la modelele acestea pt ca se incadreaza in buget, au cutite de 64, motoare mari, etc. Optez intre cutite mici si dozare automata, sau cutite mari (sau mai mari ) si dozare manuala. Plus, nu vreau foarte multa electronica, si sa fie servisabile in RO, pe cat se poate..

Reply
Quamar M80 manual ...as alege eu... [Image: smile.gif] ...
Bezzera Strega Top | Pavoni Expo | Honne (slim) | Olympus KR-E | C40 mk III | Kinu M47, M68 | ECM S64 (TIN) | Gene CBR 101...

Reply
Nu am lucrat cu Macap; dar lucrez de doi ani cu un Quamar Q13E si nu-mi doresc altceva de la o rașniță.
Quamar Q13 E, Bezzera Strega
Bodum Bistro French Press, Hario (concediu si la munca)

Reply
(14-02-2017, 11:53)Vladislav Wrote: Nu am lucrat cu Macap; dar lucrez de doi ani cu un Quamar Q13E si nu-mi doresc altceva de la o rașniță.
Ai hopper-ul de 500g? Cam ce inaltime are?
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, Ceado e37s, Popper Roaster DIY cu Artisan (controller WiFi by Csabitec)
Trecut: GC 2014 (PID XMT7100+PT100+SW RS3), Macap M2D, Kinu M47

Reply
Am hopper-ul mare, cred ca încape mai mult de un kg (așa a venit si nu am luat altul, nici nu am tăiat din el), are înălțimea de 62 cm cu acest hopper, probabil cu 10 cm mai puțin cu hopper-ul mic.

Reply
Peste tot apare cu inaltimea de 660 mm, ceea ce pt mine e cam mult. Poate are cineva varianta de hopper mic si ne spune cat este inaltimea.
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, Ceado e37s, Popper Roaster DIY cu Artisan (controller WiFi by Csabitec)
Trecut: GC 2014 (PID XMT7100+PT100+SW RS3), Macap M2D, Kinu M47

Reply
Eu l-am modificat pe cel original, la dimensiunea minima. Acum are fix 50 cm. 
[Image: dxPjBsB.jpg]
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13 

Reply
@ Vladislav: Voi putea sa iti ofer un feedback cam intr-o luna cand imi ajunge si mie Macap MXC 10. Smile

Reply
[quote='cpop' pid='61542' dateline='1487166792']
@ Vladislav: Voi putea sa iti ofer un feedback cam intr-o luna cand imi ajunge si mie
Ok

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)