Hello There, Guest! Login Register


Rasnita manuala cafea - KitchenCraft

#1
Imi puteti spune va rog daca este buna de ceva aceasta rasnita: http://www.pentrugatit.ro/p/2662/rasnita...tchencraft (la prima vedere poate fi demontata pentru curatare destul de usor, dar nu am avut curaj sa incerc asta in magazin Big Grin )

Alternativa ar fi Hario Mini, dar nu sunt prea sigur ca ii pot face din prima tuning-ul necesar. Ca atare, m-ar interesa in privinta KitchenCraft cat de multe ajustari ar fi necesare, si cat de rezonabil de bine costruit este mecanismul.

Trebuie sa mentionez ca va fi folosita pentru cafea la ibric / french press.
Lelit PL043MM
 
Reply
#2
Nu exista nicio specificatie mai clara din pacate, decat ca "Se poate ajusta modul de macinare a boabelor de cafea (fin, mediu sau grosier)" Sper sa nu fie vorba doar de 3 setari, ar fi culmea. In aceste conditii pretul pare destul de mare si e mai ok un Hario sua alta varianta de rasnita de marca.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Nu am reusit sa gasesc nici un site care sa ofere rasnite manuale cu mecanism din otel.

Cu mecanism ceramic am gasit Hario pe toate drumurile, insa nu am dat de Kyocera sau Porlex.

Mai sunt si alti producatori in zona de pret < 100 euro?
Lelit PL043MM
 
Reply
#4
Zassenhaus!
Va aparea si Porlex in curand.
Vreo 3 modele de Zass-uri sunt expuse la Marian Alexe la magazin pe Mosilor. Ar trebui sa avem reduceri la preturile alea (maricele), ca de obicei, insa mai multe informatii inca nu am. Eu imi pun mai multe sperante in Porlex, mai ieftine si aparent mai bune.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Multumesc mult pentru informatii, o sa astept sa apara si Porlex.
Lelit PL043MM
 
Reply
#6
Ai citit si articolul acesta?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
L-am citit, dar nu am uneltele necesare unei reconditionari.
Lelit PL043MM
 
Reply
#8
Gataaaa, intra in cateva zile si rasnitele manuale Porlex in Romania prin Marian Alexe Smile

La magazinul lui vor fi mai scumpe putin, dar pentru forum trag de varianta 216 lei Porlex Coffee Mill Small / 238 lei Porlex Coffee Mill Normal

Desigur, citind pe aici despre rasnite manuale si "mirosind" intrarea Porlex-ului, unele magazine online s-au si anuntat ca distribuitori, cu pretentia ca forumul nostru sa nu aiba niciun fel de reducere, caci nu e corect... Smile)) Noroc ca Marian e un mediator bun si a stiut sa transeze problema. N-am sa inteleg niciodata astfel de atitudini ale magazinelor!!!!!! Adica profiti ca exista discutii pe un forum despre anumite modele de rasnite sau espressoare si tot tu vii si ceri sa nu mai beneficieze nimeni de nimic, sa fie totul egal, ca pe timpul lui Ceasca...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#9
Sunt nou pe aici. Rugaminte: cum ajung sa vad/cumpar Porlex de la Marian Alexe?
Multumesc!
 
Reply
#10
Bun venit!
Aplici formularul de reduceri de aici (nefiind pret mare, reducerea este de 20 de lei la Porlex, daca nu ma insel) si te suna "birourile" sa iti spuna in care dintre cele 3 locatii The Coffe Shop din Bucuresti este disponibil modelul pentru a-l vedea. Aplicarea nu inseamna comanda efectiva, ci o cerere de discount, caci direct acolo sau pe site-ul lor, preturile sunt mai mari decat cele pe care ni le-a oferit mereu Marian Alexe pentru forum, iar angajatii shop-urilor nu stiu despre ce este vorba exact.

Pentru ca pe acest topic se vorbeste despre altceva, voi muta discutia pe topicul dedicat Porlex.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)