Hello There, Guest! Login Register


Rasnita manuala KINU - M68

#1
Buna ziua,
Va prezint rasnita KINU-M68. Am primit brevetul de inventie pentru constructie si design, ceia ce ne permite sa publicam primele imagini :

                   

Pretul si datele tehnice vor putea fi vazute in curand pe site-ul nostru "www.kinugrinders.com" , este construit deocamdata doar in limba germana, urmeaza traducerea in engleza si din acest motiv este inca in constructie.

O zi buna in continuare...
 
Reply
#2
Felicitari pentru noua rasnita.
Este diferita fata de ce am vazut pana acum si arata foarte bine.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#3
Rasnita arata chiar bine....dspre calitate nu imi fac probleme, sunteti profesionisti  [Image: smile.gif] [Image: smile.gif] [Image: smile.gif]

Felicitari !!!
Bellezza Francesca | G-iota | Bezzera Unica | La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 
 
Reply
#4
sexy
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#5
Si ce elemente anume sunt brevetate ?
 
Reply
#6
(20-08-2016, 14:10)renatoa Wrote: Si ce elemente anume sunt brevetate ?

Am spus mai sus, constructia, adica solutia tehnica, si designul.....
 
Reply
#7
Hmmm... sper sa deveniti rapid faimosi ca sa apareti pe prima pozitie la cautari, altfel lumea ar putea deveni putin confuza dand de niste kin...ezi in locul dv... Confused

https://www.alibaba.com/nafaka-kinu-grin...liers.html
 
Reply
#8
Pe site se vor vinde si pese de schimb? De exemplu in timp baza se va zgaraia iar acest lucru nu intra in categoria garantie.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#9
(20-08-2016, 15:45)Cosmin Wrote: Pe site se vor vinde si pese de schimb? De exemplu in timp baza se va zgaraia iar acest lucru nu intra in categoria garantie.

Baza se va executa din otel vopsit electrostatic, deci va fi destul de rezistenta la zgarieturi.
 
Reply
#10
Si un mod de a o prinde de masa? Sau o baza mult mai grea. Prototipul era greu de controlat..
Strietman CT1/ Elektra MCAL + Honne;   Flair Signature Pro/Aeropress + Kinu Pheonix;  V60 + Kinu m68.
 
Reply
#11
(20-08-2016, 18:24)Neuromancer Wrote: Si un mod de a o prinde de masa? Sau o baza mult mai grea. Prototipul era greu de controlat..

Prototipul avea baza din aluminiu, acum este din otel si raportul de diminuare este mai mare .
 
Reply
#12
Good job
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#13
Foarte frumos! 
Chiar daca nu-ti trebuie iti vine sa cumperi una! Bravo!  [Image: smile.gif]
Ceado E5P, Brewtus. (Gaggia Classic, Lelit PL43MMI)
 
Reply
#14
(20-08-2016, 12:41)Che Wrote: Buna ziua,
Va prezint rasnita KINU-M68. Am primit brevetul de inventie pentru constructie si design, ceia ce ne permite sa publicam primele imagini .....

Felicitari, o realizare excepțională !

Se vede ca la modelul final ati ales sa schimbați forma corpului, din cilindru in sfera.
Ati shimbat cumva si materialul din care este confecționat? Din poze pare mai degraba aluminiu, nu otel.
Cand vor putea cei interesati sa comande rasnita?
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#15
Stie cineva cum rasneste pt. espresso?
Sau exista aceasta discutie intr-un alt thread?
Multumesc.
Isomac Zaffiro, Kinu M47, Motta Black- 58 MM
 
Reply
#16
(21-08-2016, 21:57)calvillebdh Wrote: Stie cineva cum rasneste pt. espresso?
Sau exista aceasta discutie intr-un alt thread?
Multumesc.

Prototipul a fost testat de mai multi membri ai forumului si rezultatele finale au fost bune.
Un clip este aici :
http://youtu.be/DDV-cP1_0aA
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#17
Merci frumos Radu,
cred ca lunga mea cautare pt. un succesor al PL 043 MM-ului se cam apropie de final.
Isomac Zaffiro, Kinu M47, Motta Black- 58 MM
 
Reply
#18
Nici nu pot să mă gândesc cu va fi electrica. Cred că va fi ceva 18+.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#19
Buna ziua.
Se poate o data estimativa cand putem comanda? Si eventual si un pret estimativ? Multumesc.
Lelit PL91T, IMS Competition, Quamar Q50E, Hario scale, M47, AeroPress, JoeFrex,
 
Reply
#20
Si eu as fi curios
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#21
(24-08-2016, 11:41)Alin T. Wrote: Si eu as fi curios

Buna ziua,
Rasnitele sunt pe linia de productie....Alte detalii dupa doua saptamani.

O zi buna in continuare...
 
Reply
#22
Oho..inseamna ca M-68 va fi peste 1000 lei.
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60
 
Reply
#23
Cu HG One la 1000$, Mahlgut la 700E, Pharos la 400E, Rosco la 450$, probabil M68 va depasi 1000 de lei Smile  Dar pana nu o lanseaza cu siguranta ca nici fabrica nu stie pretul.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#24
Pharos e 300USD in US si 280 GBP, M68 o vad la 1500-2000RON sau peste.
Cunill tauro, Philips Saeco 8323, French press, Aeropress, Hario mini
 
Reply
#25
daca  kinu 47 e 600 lei probabil ca 68 o sa fie cca 800=1000lei
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#26
Nu are cum sa coste 200+ de euro . Cea mai ieftina rasnita care are cutite conice de 68 este Pharos. Pharos macina foarte bine dar este foarte greu de lucrat cu ea. Kinu ca si constructie este mult peste Pharos deci categoric o sa fie mai scumpa.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#27
Cand s-a facut M47 600 lei ? Confused Huh

800-1000... hai baieti, voi glumiti ? vreti sa se demoralizeze cei de la Che...
Cand inalta vreunul mingea la fileu scriind 1000, ei vor sa auda ... "doar atat ?!" Big Grin

Pastrand proportia 38-500-47-700-68-???? ia sa vedem cine rezolva primul ecuatia ? Smile
 
Reply
#28
Doar atat... nu pluseaza nimeni ?... Sad
 
Reply
#29
Ni s-a spus ca rasnita a facut obiectul unui brevet de inventie.
Inseamna ca la Kinu M68 ar trebui sa avem de a face cu solutii tehnice diferite fata de cele de la celelalte modele din gama.
La cat de surprinzatoare este rasnita ma astept ca si pretul sa ne surprindă putin !
Eu zic sa avem inca putina rabdare si sa nu creem asteptari nefondate deoarece, se pare ca, nu va mai dura mult pana vom avea date concrete, oficiale.

Aici alte pronosticuri http://www.espressoman.ro/forum/Thread-s...3#pid48273 Tongue
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#30
Acum serios, tu cat crezi ca va fi?
Cunill tauro, Philips Saeco 8323, French press, Aeropress, Hario mini
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)