Hello There, Guest! Login Register


Rasnita gaggia mdf sau lelit 43mmi

#1
Diferenta este de 125 lei...care credeti ca e mai indicata pt.acasa
Folosesc espressor Gaggia classic!

Multumesc
 
Reply
#2
KINU
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
Reply
#3
kinu
Strietman CT1/ Elektra MCAL + Honne;   Flair Signature Pro/Aeropress + Kinu Pheonix;  V60 + Kinu m68.
 
Reply
#4
Kinu
Vario K30|VBM Domobar Super PID|Sita dus IMS|Site IMS 14g&17g
|Aeropress|Kinu M47|Brewista&ConceptArt scales|ibrik Soy C4G
 
Reply
#5
Kinu si ca sa nu te chinui de diferenta de bani platesti un vecin sa vina dimineata sa-ti rasneasca cafeaua.
 
Reply
#6
Deenman, ai facut scoala de umor cu DORU OCTAVIAN DUMITRU?

MULTUMESC PT.RASPUNSURI!
O SA ANALIZEZ SI OPTIUNEA ASTA.
 
Reply
#7
Daca tii neaparat sa ai o electrica , atunci cistiga MMI. In caz de preferi manuala, atunci trofeul este Kinu!!! Eu,de cind mi-am cumparat Kinu M47, 43 mmi pur si simplu se odihneste (chiar am s-o vand) Macinatura la Kinu contine mai putina faina si curgerea in ceasca e mai frumoasa. Plus la toate cu Kinu permanent vei avea practic retentie zero, ceea ce nu putem spune de MMI. Vezi mai ai un reper, cu kinu vei avea suta la suta macinatura proaspata fara nici un gram din ziua precedenta.
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
Reply
#8
Miltumesc.
Stiti distribuitor?
Ca sa vad pret si toate cele?

Multam!
 
Reply
#9
http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/
Completezi cererea, astepti raspuns pe email, cred ca azi e ultima zi Smile
Daca te grabesti, anu asta faci comanda, stiu sigur ca pana pe 10 ianuarie au liber. ( ma refer la comenzile pentru rasnite Kinu).
Cafflano Kompresso, Clever Dripper, Kinu M47, Brewista Kettle.
 
Reply
#10
Multumeac, am completat si am.trimis cerere. Astept!
 
Reply
#11
Buna, am plasat si eu o comanda zilele trecute pentru Kinu si inca nu am primit raspuns. Posibil ca deja sa fie in concediu.
Lelit Elizabeth PL92T, Kinu M47
 
Reply
#12
Kinu este in concediu au anuntat aici pe forum. Nu mai retin exact data cred ca era 9.01.2017.
 
Reply
#13
Eram incosecvent in privinta achizitionarii unei rasnite Pl043MMI sau Acasao mini I2 dar, vazanad modelele de la Kimu, m-am hotarat sa plasez o comanda pentru modelul M47 in detrimentul celor doua mentionate mai sus,pentru cei care isi doresc o rasnita electrica sa aveti in vedere, ca acest model se poate adapta la o surubelnita electrica.
ECM Clasika PID II,flow control,Macap M2D,Kinu M47,VST,WDT tool etc...
 
Reply
#14
(30-12-2016, 14:21)Gabriel.P Wrote: pentru cei care isi doresc o rasnita electrica sa aveti in vedere, ca acest model se poate adapta la o surubelnita electrica.

Pe care nu stiu daca-l vei folosi vreodată(adaptorul).
Nu stiu cati dintre noi vor sa stea si cu surubelnita electrica in bucătărie.
Intreaba pe cei care au M47 cati il folosesc.
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
Reply
#15
Era doar un punct de vedere, bineînțeles ca nu merita efortul de a monta o șurubelnița electrica, pentru câteva secunde in plus câștigate.
ECM Clasika PID II,flow control,Macap M2D,Kinu M47,VST,WDT tool etc...
 
Reply
#16
Salut,
Eu am Kinu M47 si macina foarte bine si repede. Nu e nevoie de o surubelnita electrica.
In schimb sotia nu poate macina cu ea deloc cu toate ca-i morosanca..:p(sper ca nu are si ea cont aici). Am mai dat si altor femei sa macine si numai foarte greu au reusit.
Poate in aceasta directie ar ajuta o surubelnita electrica.
Brasilia Mini Classic HX, Kinu M47,Motta Europa
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)