• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Rasnita La Spaziale Astro 12D

Salut,

Am facut recent un upgrade la rasnita, am trecut pe un Mazzer Mini E si vand rasnita pe care o inlocuieste. Rasnita este la baza un Macap MC4, facut pentru Spaziale. Rasnita e stepped dar permite mod de Stepless. Are cutitele schimbate acum 1 an de zile, timp in care a macinat in proportie de 90% cafea de specialitate, cate 4 - 5 duble pe zi. Rasnita pastreaza macinatura constanta, are intr-adevar retentie de ~0,5 grame care se rezolva cu un tap in cioc :-). Las pozele sa vorbeasca, am fotografiat si ce am considerat eu sa fie defecte optice. Daca lipsesc detalii va rog sa imi dati de veste.

O zi faina!
Horatiu

Attached Files Thumbnail(s)

Bine documentat anuntul si multe poze. Poti sa ne spui si pretul?

Da, clar. Stiam că am omis ceva :-) 650ron
Euro2000 Junior, Mazzer Mini Electronic, Tamper Motta, Latiera Motta Europa 500 + noname, Sita IMS 20g + Dus IMS, Cantar 0,1g :-) + varii site, scule, ustensile.

Sal

Ce inaltime are ? Sunt limitat la 390mm si caut o rasnita mica sa intre intr-un anumit spatiiu
Hario Mini Mill,Gaggia Baby Twin, Mota tamper, Gaggia Bottomless Portafilter

Salut, corpul e la 330, cu hopper e 605. Eventual un hopper mai mic.
Euro2000 Junior, Mazzer Mini Electronic, Tamper Motta, Latiera Motta Europa 500 + noname, Sita IMS 20g + Dus IMS, Cantar 0,1g :-) + varii site, scule, ustensile.

Este vanduta, a plecat ieri la Timisoara. Pret 550 ron, 100 ron reducere pentru achizitia unui nou hopper mai mic. Sper ca cumparatorul sa fie multumit si sa extraga cat mai multe shoturi bune :-)

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)