• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Rasnita Breville Smart Grinder Pro

Salutare, sunt din Cluj, nu am fost foarte activ pe forumul espressoman, desi am citit multe lucruri interesante si folositoare. Momentan fiind fara servici, am ales sa imi prepar singur espresso-ul de dimineata si am ales un Gaggia Baby, l-am cumparat cu steamer-ul modificat ( cel de pe Rancilio Silvia ) si sita depresurizata , iar urmatoarea nedumerire a fost rasnita. Am stat cateva ore si am cautat pareri si opinii si m-am oprit la rasnita aceasta ... [Image: CG-BRE-BCG820XL-BS-2.jpg] .
Mi s-a parut cea mai buna tinand contul de raportul calitate/pret . Astept niste opinii Smile

PS: Sper ca e ok noul thread, nu prea am stat foarte mult pe forumuri, acesta fiind primul in care incerc sa activez Big Grin

Reply
prea putine setari...sa nu ai probleme cu rasnirea ptr espresso...vezi ca vinde un coleg un vario home,poate te intelegi cu el
Bezzera  BZ 40 DE HX, tamper made by suncoffee & motta, rasnita MSJ. BWT filter

Reply
M-am tot uitat pe youtube la review-uri, mi s-a parut ok. Fata de primul model, rasnita asta are peste 60 de trepte la reglajul macinaturii, iar predecesoarea cam jumatate fata de modelul PRO.

Reply
cauta sa iei stepless
vario are cca 240...
Bezzera  BZ 40 DE HX, tamper made by suncoffee & motta, rasnita MSJ. BWT filter

Reply
S-a mai discutat aici de alta varianta a acestei rasnite.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Ok, scuze Smile nu stiam
Nuova Simonelli Musica Lux | Dip DKS - 65 | Mahlkonig Guatemala | Macaroon Coffee Distribuitor |

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)