• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Rancilio Silvia v3

Dupa un an si trei luni m-am hotarat sa fac un pas inainte, catre un HX cu E61, si astfel incerc pt a doua oara sa o vand pe miss Silvia.
Aparatul este cel din poza, si a fost cumparat de nou din Italia, de la espressocoffeeshop. Functioneaza ireprosabil, nu este zgariat, nu are scurgeri de apa, si pe tot parcursul folosirii (doua espresso/zi) am utilizat doar apa bucovina.
Din fabrica are presiunea setata la 9 bar, (verificata personal cu manometrul de la utilizatorul fane).
Il dau insotit de accesoriile originale standard, si in plus o lattiera, o sita blind pentru backflush, o perie de curatare, o garnitura noua pt grup, un picurator simplu si in plus i-am schimbat sita de dus si surubul, cu un kit cumparat din US cu ajutorul utilizatorului vezuvius.

Pret: 1700 lei.

Mail: schitoiu@yahoo.com
Tel: 0745/057.792

Attached Files Thumbnail(s)

Sab Antica Levetta HX (rotary pump), Eureka Mignon, La San Marco 92/A, sita IMS

Impreuna cu espressor-ul din oferta, m-am gandit sa dau la pachet si rasnita Ascaso I-mini i2, cumparata anul trecut in aprilie de la Partener coffee shop (caffea.ro). Rasnita functioneaza excelent, nu am avut probleme tehnice cu ea si mai este in garantie pana in aprilie 2015.
Pret pachet espressor si rasnita: 2.200 lei

Attached Files Thumbnail(s)

Pret nou pt pachet: 2.100 lei

Rasnita am vandut-o......a ramas espressorul pt care pretul ramane la 1.700 lei.
Ca si in cazul acesta, beneficiaza de aceleasi kit

Mai scad un pic din pret....1650 lei

pret nou:1.600 lei

s-a vandut si se poate inchide anuntul.

multumesc

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)