Hello There, Guest! Login Register


Propunere

#1
Vreau sa propun un spatiu dedicat in cadrul forumului pentru cei cu inclinatii tehnice (mini-tehnicus) care sa cuprinda modificari, instalari si/sau reparatii de espressoare sau rasnite.

Eu am un Ditting 804 care zace intr-o stare deplorabila intr-un colt din prajitorie. De cum prind ceva timp liber o sa ma apuc sa-l reconditionez. Ar fi frumos sa-l pozez in diverse stadii ale reparatiei si sa postez pozele insotite de mici explicatii.
 
Reply
#2
(31-03-2012, 02:14)Papa Jacques Wrote: Vreau sa propun un spatiu dedicat in cadrul forumului pentru cei cu inclinatii tehnice (mini-tehnicus) care sa cuprinda modificari, instalari si/sau reparatii de espressoare sau rasnite.

Eu am un Ditting 804 care zace intr-o stare deplorabila intr-un colt din prajitorie. De cum prind ceva timp liber o sa ma apuc sa-l reconditionez. Ar fi frumos sa-l pozez in diverse stadii ale reparatiei si sa postez pozele insotite de mici explicatii.

Ideea este buna, insa as vrea ca aceste sfaturi sa fie insirate pe site nu pe forum, fiind mai usor de redactat si de gasit pe google, ca si articole separate.

Apropo de ideea ta, ar merge creata o sectiune care sa contina sumarizat toate aceste link-uri interne, spre articolele referitoare la modificari, sfaturi privind alegerea unui espressor etc.

S-a marcat oricum Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#3
Exclamation 
As avea o propunere vis a vis de gradul de satisfactie, lamurire, multumire, intelegere, recomnadare s.a.m.d pe care il au cei ce au achizitionat echipamente specifice de la diferite firme din Romania si nu numai. De exemplu: eu nu sunt deloc multumit de recomandarile primite de la cel care am cumparat rasnita si espressorul; in schimb sta bine la capitolul rabdare!
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#4
sebas, nu cred ca ar fi interesant, prin prisma faptului ca e o capcana sa te increzi in magazine atunci cand cumperi. Poate fi cel mai amabil si mai serviabil om din lume, daca iti recomanda prostii, degeaba.
Legea la cumparare este sa rasfoiesti foarte bine forumurile internationale dupa review-uri, eventual sa ceri si pe aici pe forum un sfat sau sa citesti ce s-a mai scris, si pe baza cunostintelor tale nou dobandite, cu rabdare, sa faci alegerea potrivita. Magazinul trebuie doar sa fie legal, oficial, sa aiba un pret convenabil si cam atat. Restul sunt povesti de marketing.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#5
Inca o propunere:
Ar trebui sa existe optiunea de "remember me" la logare pe forum.
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#6
Stiu...e o buba a acestei teme de forum. PLus redirectionarea in index dupa logare Sad Cateva solutii am pus aici.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#7
Photo 
Propunere: la sectiunea "BURSA" ar fi bine sa avem un topic gen "Oferte si ocazii bune" .
De exemplu, pe cei care i-am criticat mai sus au Espressor Izzo ALEX LEVER la 2777,00 lei de la 13634,40 lei.
[img][Image: 2guwowl.jpg]http://[/img]
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#8
(05-01-2015, 21:29)sebas Wrote: Propunere: la sectiunea "BURSA" ar fi bine sa avem un topic gen "Oferte si ocazii bune" .
De exemplu, pe cei care i-am criticat mai sus au Espressor Izzo ALEX LEVER la 2777,00 lei de la 13634,40 lei.

Este o oferta mai mult decat incredibila daca nu e o gresala si magazinul chiar o respecta. As testa-o instant daca nu as fi pe picior de plecare din tara Angry .
 
Reply
#9
Am sunat inainte sa il pun in cos este greseala
 
Reply
#10
E o greseala. Verificat. Intre timp s-a si schimbat.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#11
Mda, era mult prea frumos.
 
Reply
#12
Greseala asta este de doua zile! Si cei de la e_m_g au gresit ..., cei care au comandat au fost onorati.
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#13
Sa ne fie invatatura de minte, intai punem in cos si comandam apoi intrebam Wink .
 
Reply
#14
(20-01-2013, 15:29)sebas Wrote: As avea o propunere vis a vis de gradul de satisfactie, lamurire, multumire, intelegere, recomnadare s.a.m.d pe care il au cei ce au achizitionat echipamente specifice de la diferite firme din Romania si nu numai. De exemplu: eu nu sunt deloc multumit de recomandarile primite de la cel care am cumparat rasnita si espressorul; in schimb sta bine la capitolul rabdare!

De curiozitate .. ce expressor/rasnita ti-au recomandat?
 
Reply
#15
Daca imi aduc bine aminte, acum doi ani, am pus o gramada de intrebari si cel care a purtat discutiile cu mine a fost letargic. In schimb foarte amabil si binevoitor, cu raspunsuri de genul da, probabil, ma interesez, nu-i problema, va contactam, etc. Nu mi-au recomandat nimic la ce am propus eu ca vreau. Pe Liviu l-am zapacit in perioada aceea.
Oricum in viitorul foarte apropiat vreau sa comand kit-ul de 9 bari pentru B10, iar o sa ma o gramada de intrebari !
Revin.
ꟼₚᵣₒ ₈₀₀/ VOSTOK 1Gr/ Hoᴎᴎɘ Ꙅlim //VAᴙio Homɘ //ꙄɘTTɘ WI //ₘₐₙ ₐₜ wₒᵣₖ
 
Reply
#16
Este deja un asemenea topic deschis de Mihai L
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-Oferte-diverse

Quote:Oricum in viitorul foarte apropiat vreau sa comand kit-ul de 9 bari 
Si in viitorul indepartat treci pe E61. E alta mancare de peste..
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#17
(05-01-2015, 22:29)coffeesnob Wrote: Sa ne fie invatatura de minte, intai punem in cos si comandam apoi intrebam Wink .

Oricum daca n-au un sistem automat de comanda si daca nu ai achitat deja produsul au dreptul sa-ti anuleze comanda.
Retailerii online mari mai fac astfel de greseli in scopuri pur comerciale. Pierd cateva mii de euro, dar stirea apare peste tot, pe cand o reclama echivalenta ar costa si de zece ori mai mult.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#18
Asa-i, postul meu era mai mult in gluma. Genul de reclama de care zici se preteaza la magazinele care vand in volum ori aici nu cred ca e cazul. Desi cine stie?
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)