Hello There, Guest! Login Register


[Proiect DIY] Suport Portafilter Wall Mount

#1
Vreau sa va prezint noul accesoriu in coltul meu de cafea...si anume...un suport de perete pentru 2 portafiltre din stejar, proiectat si fabricat de un prieten de al meu...membru Espressoman.
Urmeaza si un suport pentru toate accesoriile din jurul espressorului...este in faza de proiectare.

[Image: b0ODyXL.jpg][Image: PlBSZnj.jpg][Image: tVqQIuL.jpg][Image: J8MtQkp.jpg]
Vesuvius v2 | Niche Zero | Acaia Lunar 2021 | Comandante Zebra mkIII | Picopresso | Bravo Tamper | V60 | Hario | Goat Gina | Brewista Artisan | Brewista Smart Scale v2 |
 
Reply
#2
Foarte tare. Am xrezut ca ai unul din acele suporturi verticale printate 3D.
asta arata mai bune si pare mai solid.

O ideie de pret?
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
#3
(22-06-2020, 13:07)slavic1983 Wrote: Foarte tare. Am xrezut ca ai unul din acele suporturi verticale printate 3D.
asta arata mai bune si pare mai solid.

O ideie de pret?

Da...prima data vroiam sa imi fac si eu varianta printata, tot cu acest prieten, dar el a venit cu ideea, sa il facem din lemn si sa fie double, dintr-o singura bucata. Sincer, arata bestial...este facut din stejar, dat doar cu ulei de in. Mi-a venit ideea, ca sa fie gravata numele espressorului, fiindca are si aparat laser :-)
Legat de pret nu pot sa iti dau un raspuns, dar este membru si el pe numele "zichor". Poti sa ii scrii in privat, dar daca nu reusesti, sa imi scrii mie un mesaj in privat si iti dau numarul lui de tel. ...sau poti sa intrii pe www.zichor.ro
;-)
Vesuvius v2 | Niche Zero | Acaia Lunar 2021 | Comandante Zebra mkIII | Picopresso | Bravo Tamper | V60 | Hario | Goat Gina | Brewista Artisan | Brewista Smart Scale v2 |
 
Reply
#4
Imi place design-ul. Am luat si eu legatura cu colegul pentru o comanda.
ECM Classika 2 | Quamar M80E
 
Reply
#5
(16-09-2020, 19:43)alexbucur Wrote: Imi place design-ul. Am luat si eu legatura cu colegul pentru o comanda.
Cat e prețul?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#6
Inrebarea corecta este: Se mai fabica dupa atata timp de la ultima postare?
DE1Pro v1.4, Bentwood Vertical 63, Kinu M47 v2, Aeropress, The Force Tamper
  
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)