• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Probleme espresso de uz casnic

Buna.Poate am gresit forumul dar poate ma ghidati catre alt forum.Am cumparat mai multe espressoare Clatronic ES 2970.Mi-au mai ramas cateva bucati din ele restul sa vandut, cei ramasi au probleme la comutatorul rotativ, sunt rupte comutatoarele.Intrebarea ar fi daca ma puteti ajuta cu un magazin de piese de acest gen sau desen tehnic pentru aparatul respectiv sau poate se potriveste comutatorul de la alt aparat.Am vorbit si la Clatronic Romania dar fiind un aparat mai vechi nu se mai gasesc piese.Multumesc anterior si scuze daca am postat unde nu trebuia acest topic.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Ai postat bine, dar daca nici service-ul oficial nu te ajuta, e greu sa găsesti piese compatibile la o chinezarie. La cele ma bunicele si la profesionale mai găsesti potriviri...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(07-08-2014, 15:02)balazs_alexandru Wrote: cei ramasi au probleme la comutatorul rotativ, sunt rupte comutatoarele.
Poate ar fi bine sa pui poze cu comutatorul rotativ rupt ca sa se vada cum arata

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)