Hello There, Guest! Login Register


Problema LELIT PL51

#1
Salut. M-am hotarat sa intru si eu in lumea espresso si am facut-o asa bine ca m-am si impiedicat [Image: sad.gif]. Din lipsa de spatiu in bucatarie dar mai ales in portofel ...am ales un Lelit pl51 sh. Cred ca e bunicul seriei pl43 . Cand l-am luat l-am probat si mergea. Acasa am facut o decalcifiere si o curatire  cu pullycaf . Am facut 4 espresso dupa care am exersat de 3 ori frotarea laptelui. Din acel moment ( dupa frotare) nu mi-a mai curs apa prin grup . Prin teava de aburi curge apa dar nu prin grup. Puteti va rog sa-mi dati o ideea ce ar putea sa fie? Pun si un video pt a se vedea problema: http://sendvid.com/rtp4pu9c . PS . Am repetat decalcifierea si am lasat mai mult solutia inauntru ...dar nu s-a intamplat nimic. Am reusit sa scot apa doar prin teava de aburi.
 
Reply
#2
Observ ca nu are valva cu 3 cai. Inseamna ca are valva de grup cu arc si ciuperca. Nu se desurubeaza cava in mijlocul grupului? Pune o poza cu ce se vede la secunda 7.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
Reply
#3
[Image: 2w7pd93.jpg][Image: mhfw28.jpg]
 
Reply
#4
Se desurubeaza cu o moneda sau o surubelnita lata. Se poate infunda de la calcar.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
Reply
#5
1000 de ani in sanatate sa traiesti ,Zaheyu !!! [Image: biggrin.gif] . Multumesc frumos. Am desfacut,curatat si a inceput sa curga. Acum pot sa comand Kinu 47 [Image: smile.gif] [Image: smile.gif] .
 
Reply
#6
Cu placere.
Brasilia Club, Kinu Simplicity, Comandante, Kingrinder P0, Mignon Specialita.
ex: Gaggia Espresso, Color; Quamar T80, Macap M2D, Feldgrind 2.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)