• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Prajitoria de cafea HotSpot Coffee - Bucuresti / Ploiesti (din aug. 2015)

Dragi espressomani,
Numele meu este Victor Bivol  si sunt noul reprezentant al companiei Hotspot Coffee.Venim in intampinarea voastra cu cateva noutati, zic eu- bune  J
-       In curand va veti  putea achita comenzile si prin intermediul cardurilor bancare, 
-       deschidem un punct de ridicare a comenzilor  in Bucuresti,
-       pentru a micsora  cheltuielile de livrare, suntem in discutii si negocieri  cu companiile de curierat
Tin sa va asigur  ca in continuare mentinem aceleasi profiluri de prajire a cafelei, ba chiar ne imbunatatim performantele..Saptamana trecuta am avut  3 zile de training cu un invitat profesionist din Israel.

P.S. Toate speculatiile aparute, precum ca inchidem activitatea , etc.., nu sunt adevarate. Pacat ca vin de la persoane, care au crescut si s-au dezvoltat impreuna cu compania noastra..

Reply
Bun venit Victor,

Sper sa fie un nou inceput sau o continuare a relatiei bune pe care aceasta prajitorie a avut-o cu forumistii Espressoman. Desigur ca acolo asteptam si noi mai multe detalii despre cafea, despre noul stil de prajire etc. Lasam lucrurile in urma asa cum au fost si privim inainte!

Asteptam sa vedem si facilitatile de care vor beneficia espressomanii, imediat ce sintetizati toate detaliile.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Este un lucru imbucurator ca cineva de la Hotspot a venit pe acest forum. Stacheta a fost ridicata de Paul si Alex, asa ca bafta in continuare si sa primim o cafea cel putin la fel de buna! 
Veti mentine si pe viitor reducerile pentru membrii acestui forum?
Lelit PL41TEM, PL43MMI, Hario Skerton, Concept-Art 57.5mm

Reply
Va multumim pentru sustinere,va asiguram ca vom face fata asteptarilor dvs.,echipa noastra este in continua perfectionare a produselor.
Apreciem membrii acestui forum cat si parerile lor,deci reducerile de espressoman se vor mentine.

Reply
Vad ca nu esti familiarizat cu forumurile. Cand dai replica ultimului post folosesti butonul "new reply". Cand vrei sa dai replica altui post decat ultimul folosesti "reply".
OT: Plata online e buna. Atunci cand si trimiteti pachetele la adresa specificata de client va fi si mai bine...  Big Grin
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Totul are un inceput Smile)),
iar referitor la adresa ,erai salvat la fan courier cu adresa veche si cind scrii clientul se completeaza totul automat.
Ne cerem scuze inca o data .

Reply
Am comandat joi blendul Hotspot. A sosit luni -- nu vineri. Prima constatare: lipseste data prajirii (sau e foooooooarte bine ascunsa). A doua:  curgere frumoasa, crema bogata. A treia: corp bun, gust ..... inainte era mai bun. Asta cred si dupa 10 cafele. In concluzie,  Confused

In alta ordine de idei, succes in noua echipa.
Rocket Classic, Profitec T64, Mahlkonig Vario, sita VST 18g ridgeless

Reply
Si eu vreau sa întreb de ce pe unele pachete de cafea de la HotSpot este afișata data prăjirii, iar pe altele, nu? Mulțumesc.

Reply
Data prajirii se pune in ziua prajirii ,doar ca dupa toate reformele in companie la inceput s-au omis cateva detalii,totul deja e aranjat la locul lor si nu o sa mai existe greseli de genu....

Referitor la cafea 80 % zic totul e ok si cafeaua e la fel,iar 20 % zic ca este diferenta....

Cu totii avem dreptul la parere , dar e greu ca in orice afacere sa fie cu totii multumiti.

Daca aveti careva preferinte la modul de prajire astept sa-mi scrieti .

Pentru noi e imortanta fiecare parere.

Reply
(26-08-2015, 20:10)VictorHotspot Wrote: Va multumim pentru sustinere,va asiguram ca vom face fata asteptarilor dvs.,echipa noastra este in continua perfectionare a produselor.
Apreciem membrii acestui forum cat si parerile lor,deci reducerile de espressoman se vor mentine.

Hello Victor,
cum se obtine reducerea pe saitul vostru? vreau sa pun acum o comanda.
multzam
bogdan

Reply
Buna ziua ,

La finalizarea comenzii in spatiul CUPOANE introduceti espressoman.ro

Cu stima,
Victor Bivol

Reply
HotSpot Coffee te premiază! ‪#‎concurs‬
Câștigă un pachet de cafea proaspăt prăjită și delectează-ți simțurile cu un gust veritabil și o aromă îmbietoare.

Pentru a participa la concurs trebuie să îndeplinești doar doi pași simpli:
1. Pune ‪#‎LIKE‬ paginii https://fb.me/hotspotcoffeeromania
2. Fă ‪#‎SHARE‬ și pune #LIKE acestei postări

Câștigătorulul va fi premiat cu un pachet de 500gr. de cafea proaspăt prăjită la alegere:
*Ethiopia Sidamo
*Columbia San Augustin
*Burundi
*Brazilia
*Hotspot Blend
BONUS: Câștigătorul va beneficia de livrare gratuită.
Concursul se va desfășura în perioada 28 august – 20 septembrie 2015
*Câștigătorul va fi desemnat pe data de 20 septembrie 2015, după orele 16:00, prin tragere la sorți cu ajutorul platformei random.org
Regulile de participare - http://hotspotcoffee.ro/index.php/concurs/

Reply
Daca nu ma insel, a mai fost un concurs organizat de voi, la care inca nu avem un castigator...
Suntem seriosi sau nu?

LE: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-P...0#pid27100
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
(28-08-2015, 15:32)VictorHotspot Wrote:
1. Pune ‪#‎LIKE‬ paginii https://fb.me/hotspotcoffeeromania

Nu pot ca am facut de mult asta... Big Grin

Ala-i al doilea concurs. Pe primul l-am castigat eu!  57
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Ai dreptate, amarok. Era vorba de ultimul concurs (al doilea), care nu pare sa se fi incheiat inca. Sau cel putin nu a fost anuntat niciun castigator.

Reply
Oricum, premiul e compromis, macar pentru majoritatea membrilor forumului.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Lattiera s-a dat atunci, a castigat-o raulc daca nu ma însel, cea portocalie pusa pe bursă la scurt timp. Dar nu stiu daca s-a anunțat pe forum...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(28-08-2015, 15:51)Mihai L Wrote: Daca nu ma insel, a mai fost un concurs organizat de voi, la care inca nu avem un castigator...

Nu e singurul concurs fara castigator "Data viitoare-i extrageri: undeva pe la inceputul lui ianuarie!" si uite asa vine ianuarie 2016 Smile

http://www.espressoman.ro/forum/Thread-D...lor?page=4
Nuova Simonelli Oscar; Mazzer Super Jolly; DIY fluid bed roaster

Reply
(28-08-2015, 15:51)Mihai L Wrote: Daca nu ma insel, a mai fost un concurs organizat de voi, la care inca nu avem un castigator...
Suntem seriosi sau nu?

LE: http://www.espressoman.ro/forum/Thread-P...0#pid27100

E adevarat ca a fost organizat un concurs ,ne cerem scuze ca nu a fost anuntat clientul si nu a fost onorat castigatorul.

O sa incerc luni sa aflu care a fost castigatorul si sa-i trimitem cadoul.

Cu stima,Victor

Reply
Chiar incercam momentan sa-i satisfacem pe toti, pacat ca aveti asa parere rea despre noi.

O sa incerc sa va schimb parerea ,si daca stiti cine este castigatorul la Ethiopia Nekisse de la Ninety Plus , am dori sa ne cerem scuze de la el personal ca nu am onorat premium, si sincer sa fiu este cam dificil sa-l onoram dar are posibilitatea de a alege orice punga de 250 gr de la noi de pe site si sa ma anunte .

Cu stima ,
Victor

Reply
(28-08-2015, 22:13)VictorHotspot Wrote: Chiar incercam momentan sa-i satisfacem pe toti

Greu...tare greu! Smile

Poate o abordare mai puțin formala n-ar strica. Ne place sa vb cu specialiști și pasionați de cafea, nu cu specialiști de pr...
Dip Dks65 || Nuova Simonelli Oscar 

Reply
Nu e corect sa se sparga in capul lui Victor povestea concursului, nu e buba lui. 
Vechea echipa avea timp sa rezolve problema, fie si prin scuze, ca nu era capatul lumii. 
Daca Hotspot are topic nou - din august 2015 - nici nu si-ar avea locul aici discutiile legate de acel concurs. 
Ne-am bucurat cu totii de colaborarea cu vechiul Hotspot, ne-au produs un blend foarte bun, ne-au adus o Burundi foarte interesanta, preturile au fost ok, baietii au fost deschisi mereu. Eu pot sa inteleg ca au avut o problema, au aparut conflicte, iar businessul si marketingul au avut de suferit, inclusiv acel concurs
Gaggia Classic, Lelit PL043MM, Ridgeless VST 18g, Hario Mini

Reply
(28-08-2015, 22:42)sms Wrote: Nu e corect sa se sparga in capul lui Victor povestea concursului, nu e buba lui. 
Vechea echipa avea timp sa rezolve problema, fie si prin scuze, ca nu era capatul lumii. 

Pai pana acum ne bateam cu pumnii in piept cu continuitatea, acum zicem ca e problema altcuiva...???
Topicul este al prajitoriei Hotspot, indiferent cine prajeste sau vinde la un moment dat, zic eu...
Inclusiv ofertele.

Daca se decide sa se schimbe ceva, normal este sa anunte. Si sa-si asume decizia, buna sau rea.

Reply
pai s-a schimbat, Liviu a facut delimitarea, Hotspot inainte si dupa, si-a facut-o - sunt convins - la solicitarea echipei vechi. Pai atunci sa-si duca si minusurile, nu doar plusurile. 
Oricum, discutia e sterila

Reply
(28-08-2015, 20:54)astinga Wrote:

Nu e singurul concurs fara castigator "Data viitoare-i extrageri: undeva pe la inceputul lui ianuarie!" si uite asa vine ianuarie 2016 Smile

http://www.espressoman.ro/forum/Thread-D...lor?page=4

Eu il organizasem, dar incepuse sa se cam "stinga" + ca mai era un topic cu "creatii" in paralel.
In apararea mea pot spune ca era o actiune "pro-bono", nu vand amaroace ca sa-mi promovez numele.

Revenind din balarii, trebuie sa-i dam o sansa noului punct fierbinte de pe harta cafelei locale sa se dovedeasca a fi macar la nivelul celui (punct) vechi. (tot punct!)
Sper ca de acum incolo toti sa beneficiem de un premiu din partea HotSpoT, si anume un discout (BUN) pentru toti membrii acestui forum. Cred ca asa va fi toata lumea (mai) multumita. Idea

Reply
la tine e simplu, amarok. pedeapsa cu executare pe termen nelimitat: nu mai ai voie ambalate!

Reply
Sa-ti zic ca azi mi-am luat alt capsulometru?!  Big Grin
Dar asta pare a se preta a fi incercat cu cafea HotSpot!!!

Reply
Aaa, da, punga de Ethiopia... In conditiile schimbarilor cunoscute, e de inteles. Cafeaua sa fie pe placul nostru ca premii avem tot timpul sa dam.

Reply
Azi mi-a venit cafeaua comandata la adresa de acasa. Nici acum nu a fost trimisa la adresa specificata in comanda...
Factura: 63 lei
Chitanta curier: 68 lei
Taxe transport: 20 lei
Total platit 88 lei.

Reply
 Salut Raul ,miine o sa verific factura,
Dar cand ai facut comanda ai primit un mail cu datele acestea.

FELICITĂRI!
O noua comanda a fost plasata la .: Hotspot Coffee :. Cafea de specialiate , proaspat prajita de urmatorul client: raul ******* (raul@********.ro)

DETALII COMENDĂ
Comandă: AKONTNXHJ Amplasate pe 2015-08-12

Plată: Plată la livrare (ramburs)

Referinţă
Produs
Pret unitar
Cantitate
Preţ total  

Hotspot Blend - 100 % Arabica - Greutate : 1000 g, Grad prajire : espresso, Grad macinare : boabe
67,90 lei
1
67,90 lei

Produse

67,90 lei

Reduceri

0,00 lei

Ambalat ca un cadou

0,00 lei

Livrare

19,22 lei

Taxe totale plătite