• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Prajitoria ROR 91

There's a new rostery in town si se numbest ROR 91. Proiectului lui Floriana Vlaicu (ROR91) a 'iesit pe piata', astfel incat la cafeneaua Orygyns a colegului @cosssoft puteti incerca un 'Made by ROR91'.
O asteptam pe Floriana cu detalii suplimentare (filozofie, prajitori, echipamente, origini, etc.)

Reply
ceva noutati?
Expobar Brewtus IV + Kinu M68

Reply
doar ce a pus Liviu niste poze pe fb asa ca asteptam detaliile si pe forum  Smile

Reply
Am pus aici doua imagini cu o eticheta, nimic deosebit   :Smile

Am fost de fapt in ianuarie si am baut cafeaua respectiva la inceput de februarie. Ei inca sunt in amenajari, teste si alte nebunii ce pruspune un nou business de acest tip. Speram ca pana in Pasti sa o vedem deschisa, caci Flori avea un stil de prajire interesant...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Nimic de origini, preturi?

Reply
E mult prea devreme! Cand va fi sa fie, imi scrie Flori.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Comunicat de pe pagina ROR:

"În ultimele nouă luni Floriana Vlaicu a contribuit la crearea brandului ROR91.
Aceasta a participat în calitate de partener și Head Roaster, oferind o direcție clară și distinctă, în același timp contribuind activ la dezvoltarea produselor din portofoliul ROR 91. A participat și am văzut cu toții cum o idee grozavă prinde viață și își face loc în sufletul oamenilor. Prin acest proiect a ținut să ridice standardele din piață și să ofere competitorilor imboldul și inspirația de a trece la următorul nivel, să cultive înțelegerea oamenilor și să-i îndrepte către cafeaua de specialitate.
Floriana Vlaicu a adus plus de valoare prin orientarea sa către constanța calității. Prin suma acestor lucruri a pus bazele unei noi culturi a cafelei de specialitate.
Însă, din nefericire, colaborarea a ajuns la final. Sperăm ca noua echipă se va ridica la nivelul așteptărilor clienților și să ducă mai departe pasiunea pentru cafeaua de specialitate. Pe această cale îi mulțumim și îi urăm succes în ceea ce va întreprinde pe viitor."

Reply
Iar blogul ei nu mai este public

"https://florianavlaicu.com/ is marked private by its owner. If you were invited to view this site, please log in below. Read more about privacy settings."
La Pavoni Europiccola | Kinu M47 | Dienes Mokka | Foarte multă răbdare

Reply
Tocmai ce am fost informat de catre owneri ca ROR91 nu mai exista. Pacat, nici nu apucase sa intre in paine dar premisele erau interesante... Nu stiu mai multe.

Reply
Pacat! Eu sper ca doar marca ROR91 nu o sa mai existe si o sa aiba loc o 're-branduire'. Daca ma insel atunci poate le sugerezi tu Lyvyoo sa puna Slayerul la vanzare in sectiunea de 'vanzari' Smile

Reply
Păcat. Nici nu am apucat sa gust ceva de la ei.
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)