Hello There, Guest! Login Register


Prăjitor de cafea Aillio Bullet R1

#1
[Image: b0d4612099913a61c9ffa186b8aa54b5.jpg]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#2
Wow. Felicitari pentru achizitie.
Cat a costat si de unde l-ai cumparat?
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#3
last shot.

felicitari de achizitie!
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#4
Uite asa trece lumea pe tratament de cardiologie ... eu prajesc la "tigaie" si tu prajesti din telecomanda  [Image: cool.gif] [Image: cool.gif]

Felicitari pentru noua achizitie !!!
Bellezza Francesca | G-iota | Bezzera Unica | La Pavoni | Ceado E5P | Kinu M38 | Gene Cafe 
 
Reply
#5
Felicitari !!! Arata foarte bine !
Dezvoltari reusite !
 
Reply
#6
Felicitari si din partea mea, si cit mai multe prajiri reusite.
Te rog nu uita sa postezi cite ceva din experienta ta cu R1.
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#7
Tot un fel de tigaie e si aia, ce mare branza ca a lipit cu elastic un celular la ea... Big Grin sopteste pokemon-ul din mine... Smile

(15-08-2016, 11:41)orhapetru Wrote: Uite asa trece lumea pe tratament de cardiologie ... eu prajesc la "tigaie" si tu prajesti din telecomanda  [Image: cool.gif] [Image: cool.gif]

Felicitari pentru noua achizitie !!!
 
Reply
#8
[Image: 824ddd54e782f48116683d1aae98cd28.jpg]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#9
[Image: 65136f1b6d61a372b59b68e22281c784.jpg]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#10
"Lasa, ca ii dam noi un ecran albastru... stai sa vina FC..." Big Grin
 
Reply
#11
Fa un umbrar de panza alba sa nu iti bata soarele direct, doar sa difuzeze lumina cat mai uniform.
Ceva cam ca un cort din astea:
http://img.f64.ro/images/products/bb/igl...m-5639.jpg
http://img.f64.ro/images/products/bb/cor...1-8381.jpg
http://img.f64.ro/images/products/bb/Las...-28457.jpg

O sa avem o imagine mai realista ce ti-a iesit... "floricele pe campii..."

[Image: iglu-pentru-fotografiere-kaiser-5891-dom...5639-2.jpg]
 
Reply
#12
(15-08-2016, 15:04)renatoa Wrote: "Lasa, ca ii dam noi un ecran albastru... stai sa vina FC..." [Image: biggrin.gif]
I-ai dat, dar negru (din schema de consum), dar s-a rezolvat. Până iese apk-ul de bluetooth trebuie să mai stam pe sârmă la tabletă.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#13
(15-08-2016, 15:09)renatoa Wrote:  
La foto, video sunt vaccinat. N-ai să vezi la mine cortulețe d-astea.   [Image: tongue.gif]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#14
Pai atunci vaccineaza-ne cu niste imagini sa putem aprecia ce poate prajitorul, nu directia soarelui Tongue
 
Reply
#15
renatoa are dreptate, e halo pe boabe de la lumina directa a soarelui care bate pe ele si e greu sa-ti dai seama din poza ce a facut prajitorul.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#16
Nu mai fac poze în soare.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#17
numai o sarja ai prajit azi? te-ai suparat pe noi si nu ne mai spui nimic?
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#18
Nu m-am suparat, dar am prajit 3 sarje - asezonarea si restul pana la fundul pungii de 2 kg a fost a patra sarja. Nici asta nu o prajeam, ca saptamana trecuta am prajit 2kg pe Gene, dar am fost curios. Nu am umblat prea mult la setari ca recomanda niste limitari pana se face asezonarea plus ca manualul zice pentru 500g preheat 160 si P (power) 6 (din 9). FC undeva pana in 190 si SC spre 215. Desigur, la sarje mici cu puteri mari poate cobora FC foarte mult si invers. Cum mai am noutati va mai spun. Sper sa fac si un clip cu o sarja cu poze la final mai lizibile.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#19
Cred ca deja te poti gandi sa importi direct cafea verde...  [Image: biggrin.gif]
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#20
azi am aflat de la Radu, sa-l stapanesti sanatos.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Reply
#21
(16-08-2016, 13:34)Mariano Wrote: azi am aflat de la Radu, sa-l stapanesti sanatos.
Mercic Marian și tot ce îți dorești, pentru ieri.
Legat de Radu - Mazăre sau PJ?
Mă bucur să văd cum a fost primit Porcușorul (glonț mai pe la spate) de către espressomani.

(15-08-2016, 10:56)baloozzy Wrote: [Image: b0d4612099913a61c9ffa186b8aa54b5.jpg]
Sper că Alex apreciază măcar pungile  [Image: angel.gif]  și sper să fiu primul care îi urează La mulți ani fericiți pentru ziua de mâine.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#22
Intrebare... poate fi operat fara tableta ?
Daca da, la ce mod, stocheaza in burtica vre-un profil generic, sau totul e... "cu manutzele'astea doua..." ?
 
Reply
#23
Da, se poate opera fără tabletă sau alt pc. Salvarea profilului și încărcarea lui se face din aplicație.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#24
Manualul se gaseste aici, ca sa nu il mai plictisim cu intrebari elementare pe nea'Glontz Smile

Acum inteleg eu ce tot zicea balloo de "condimentare"...

"Before you can roast any coffee for consumption, you will need to do 3 roasts to season the drum.
The oils from the coffee will help seal the steel drum so that it will not rust.
Each seasoning roasts should be performed with 500g of green beans
...
These beans are not for consumption!"

Ouch... un kil juma de cafea aruncata... daca ziceai donam un kil de robusta care l-am primit cu un roaster, tot asa , pentru "marinare"...
 
Reply
#25
Felicitări pentru achizitie, sa-l stapanesti sanatos si sa prajesti cu el multi ani!

Aparatul arata tare bine si sunt convins ca face si o treaba excelenta.
La 500 g sarja trebuie sa te pui serios pe baut cafea!
S-au mai suni si cate un prieten ca sa te ajute! Big Grin
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
Reply
#26
merci de urare Bogdan si sper sa fiu primul client [Image: smile.gif] Sa fie doua pachete, unul cu gene si celelalt cu bulitul [Image: smile.gif]
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Reply
#27
Mulțumesc ! Mă descurc, am consum spre 4kg pe lună, dacă cresc dau la export..
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#28
"...and was not designed for commercial use." Smile

Vezi ca i-au pus spioni si iti anuleaza garantia Tongue
 
Reply
#29
Da halatu, cat e halatu?
Cunill tauro, Philips Saeco 8323, French press, Aeropress, Hario mini
 
Reply
#30
Felicitari pt achizitie. Duminica esti acasa? Sunt in concediu si printre drumuri s-ar putea sa trec pe acolo si parca as trece sa vad ce mai faci Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)