Hello There, Guest! Login Register


Portafiltru 58mm

#1
Folosit pe un grup e61 ar trebui sa se potriveasca in orice grup de 58 care necesita pf cu urechi drepte. Are picurator dublu, deschis si scurt.

[Image: 2yjy7emu.jpg]
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#2
Salut, portafiltrele pentru grup E61, nu sunt toate la fel. Am achizitionat personal si difera distanta (inaltimea) dintre urechile de prindere si partea de sus.
In curte la Antefrig (la Fantanica), este o firma care vinde mai multe piese si accesorii pentru grup E61. Am probat mai multe portafiltre. eu am compensat diferenta de inaltime prin grosimea garniturii grupului (de la 5 mm am trecut la 8 mm).
Isomac Venus+Cunill Tranquilo 2
 
#3
Smile

Merci. E bine de stiut..
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#4
Portafiltrele E61 de la Bezzera se potrivesc in grupurile Lelit, cel putin pe Lelit PL41PlusT al userului "pascalau". el va poate spune mai multe. Nu stiu daca modelul asta de Lelit este un aparat cu grup special, sau toate aparatele Lelit au acelasi grup ....trebuie sa ma documentez.

In schimb, portafiltrele Bezera pentru grup BZ nu se potrivesc pe Nuova Simonelli chiar daca au urechile pozitionate lafel, iar la o masurare ochiometrica par identice. Pus pe aparat nu merge.
 
#5
Se poate inchide acest topic...nu l-am vandut insa pleaca odata cu sanremo. Va multumesc.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)