• Cafeaua, jumatate din motivul pentru care ma trezesc dimineata!
Hello There, Guest! Login Register

Pompa rotativa Brewtus

Vand pompa rotativa Brewtus. A stat pe Expobar cam 1 luna dupa care a fost inlocuita cu o pompa de curent continuu. 
Poze miine dimineata.

Pret 700 lei.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art., Hottop KN-8828B-2K+ 

Ai idee daca se poate inlocui vibratoarea cu rotativa din oferta ta? Ideea e daca e loc de rezervor si alte modificari ce mai tb facute. Nu doresc sa folosesc alimentarea de la retea si nici sa stau cu bidon alaturi.
Brewtus 4, Eureka Zenith 65, Minipresso, Kinu M38,  IMS 7g+17g, multe accesorii CA si Motta

Nu este loc si de rotativa si de bidon. Rotativa e mare. Ar putea merge o pompa fg204, fg304, dar nu ar incapea un bidon prea mare. Eu folosesc un vas de plastic care e la fel de lat ca si brewtus, pus in spatele espressorului.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art., Hottop KN-8828B-2K+ 

(04-11-2016, 09:41)nicusors Wrote: Nu este loc si de rotativa si de bidon. Rotativa e mare. Ar putea merge o pompa fg204, fg304, dar nu ar incapea un bidon prea mare. Eu folosesc un vas de plastic care e la fel de lat ca si brewtus, pus in spatele espressorului.

Chiar acuma ma gandeam ca probabil ai inlocuit cu FG304 [Image: smile.gif]
Niste detalii, se poate (pe alt topic) ? [Image: biggrin.gif]
Gaggia Classic + PF Bottomless + OPV Bezzera + VST RDGL 15g + Teava Silvia V3 + PID Espressuino + Pressure Sensor + Volumetric Sensor + Teava Preincalzire + Manometer + Mazzer Major Doserless Mod + Hario Mini Mill stepless + Tamper inox 58mm + DIY Fluid Bed Roaster + PID Roastuino

Inca nu am inlocuit-o cu FG ... este tare greu de gasit. Si pretul prohibitiv. Am pompa din primavara, MG204XD1PT00000+MGCF11S, dar e un pic mare si merge la max 9 bari.

Multe pompe rotative stau sub chiuveta, prinse in holdsuruburi, racordate la retea cu un filtru dedurizator  interpus.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Poze la cerere:

[Image: BeBFPZM.jpg]
[Image: sdrYmc5.jpg]

Pompa a plecat la dobro_c. Pret 300 lei.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)