Hello There, Guest! Login Register


Pavoni Europicolla pre-millenium Pro

#1
Luat din Italia in starea aproximativa corespunzatoare unei vechimi de 20 ani, servisare completa constand in:
- inlocuire tub sticla nivela si garnituri
- decalcifiere boiler
- inlocuire garnituri grup
- reparat si reglat presostat, merge acum in intervalul 0.85-1 bar, il pot livra la alta presiune daca se doreste
... in consecinta facut perfect perfect functional.

Atat de functional incat am incercat sa ma familiarizez cu el in perioada cand am avut Che-ul in teste.
Am avut cateva extractii care m-au incantat, cateva de aruncat...prea putine Smile
Dar pentru ca nu sunt fan espresso, si consider ca spatiul ocupat si migaleala operarii si a intretinerii, plus investitia intr-o rasnita capabila espresso nu justica rezultatul in ceasca, am decis sa ma despart de el. E Zen, dar totusi prea mult...

Vine doar cu sita double.
Set tavitze nou, si cu tamperul original de plastic, care, contrar prejudecatilor, nu este de aruncat.

Totul m-a costat fix 171 Euro = 765 lei, am dat 140 pe achzitia initiala si apoi garnituri si piese accesorii lipsa.

Nu prea as lasa la pret, pentru ca... pare un pret corect, nu vad prin preajma oferte pentru un Pro servisat la zi, la un pret mai jos de atat.

Ce ar mai fi de bibilit la el daca aspectul conteaza, talpa, este cam mancata binisor, de rugina, este de demontat si dusa la un atelier de tuning motociclete, unde se pricep la reconditionari piese din astea cromate.
Mi s-a spus ca operatia ar costa sub 100 lei. Daca exista intentie de achizitie o pot face eu aici.


Attached Files Thumbnail(s)
   
 
#2
Revin cu o precizare, se pare ca am fost cam neclar in privinta pretului.
Acesta este de 765 lei = 171 Euro, nu 171+140=311, cum vad ca a crezut cineva.

Nu ezitati sa intrebati, daca exista cel mai mic interes...
 
#3
Colegul aandrei mi-a facut azi o vizita la biuro, unde a putut vedea masina, a putut macina cu manutza proprie folosind un kin M47, proprietatea colegului ovisod, prilej cu care decizia de achizitie electrica versus manuala a devenit si mai complicata... Smile apoi a asistat la o extractie Indian Monsoon Malabar, prajit sambata, de care s-a declarat multumit.

Si in final a plecat cu masina in brate si un zambet de satisfactie pentru extractiile care vor urma... Smile

Plata se va face in 2 rate, ca sa ramana bani si de o rasnita, acum poate lua o decizie mai bine fundamentata decat inaintea experientei de azi, a putut constata ca "nu e chin ca skertonu..." Smile
 
#4
Hai sa nu comparam OSB-ul cu bambusul.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#5
Din che e zicerea asta, din KaffaSutra ? Smile ca prea e adanca...
 
#6
pret final cf regulamentului si inchidem!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#7
750, in doua rate
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)