• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Palado

Salutare tuturor, vreau să vă prezint și eu unelte din dotare.
Sunt conștient că nu stau foarte grozav, însă încet - încet sper să mai adaug oarecare imbunatatiri. Next target:instalarea PID-ului luat de pe ebay. Huh

Attached Files Thumbnail(s)

Expobar Brewtus IV-R | Mahlkonig Vario | Tamper dinam. Concept-Art | GC CBR-101

Reply
Cu Gaggia Clasic si cu Vario, eu zic ca stai f. bine...
Lelit PL 41 TEM + Lelit PL 043 MM + pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, Kinu M-47

Reply
(29-11-2012, 00:45)palado Wrote: Salutare tuturor, vreau să vă prezint și eu unelte din dotare.
Sunt conștient că nu stau foarte grozav, însă încet - încet sper să mai adaug oarecare imbunatatiri. Next target:instalarea PID-ului luat de pe ebay. Huh

Cred ca stai foarte bine Cool
Expobar Office Leva EB-61 1 GR + Eureka Mignon + Hario Mini Mill + Concept Art:c.espresso, c.cappuccino + Latiera Motta 50cl + termometru lapte concept art+ IMS 16/20g +IMS E61 200IM

Reply
Doar cu Illy nu esti in regula Smile In rest sculele sunt de aur.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Poate e doar cutia Wink si in cutie este cafea proaspata Big Grin
Lelit PL 41 TEM + Lelit PL 043 MM + pitcher + tamper Motta + tamper dinamometric Concept-Art, Kinu M-47

Reply
M-ai citit @Sorin! Smile
Într-adevăr în ea păstrez boabele, care nu sunt întotdeauna chiar foarte proaspete, dar aplic metoda folosita de @raducarutasu cu păstrarea pe termen mai lung la frigider.
Sper să găsească pe undeva niște borcane cu sarme.

Mulțumesc tuturor pentru încurajări .Shy
Expobar Brewtus IV-R | Mahlkonig Vario | Tamper dinam. Concept-Art | GC CBR-101

Reply
Congelator probabil, nu frigider.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(29-11-2012, 18:22)palado Wrote: Sper să găsească pe undeva niște borcane cu sarme.

Eu am cumparat de la super/hipermarket. Ultimul l-am luat de la Kaufland.

Reply
Nu fac reclama, dar sarma ca la Ikea nu mai gasesti. Parerea mea.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)