Hello There, Guest! Login Register


Pahar din sticla cu gradatie

#1
Hario a introdus de curand in oferta paharele din sticla transparenta.
Sunt paharele pentru espresso si sunt gradate.
Sunt doua modele: 80 ml si 140 ml.
Pretul:
Modelul de 80 ml: ~ 25 lei incl. TVA.
Modelul de 140 ml: ~ 29 lei incl. TVA.

Intereseaza pe cineva? Sa le aduc?

Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#2
Pe mine m-ar interesa si un Hario Buono Electric Kettle...
Expobar Diamant base 2 gr, Expobar Brewtus IV, Baratza sette 270W, Mazzer Kony, Concept-art dinamometric, Reneka 16g+VST 7g, Espro toroid steaming picher.
 
Reply
#3
(18-02-2014, 13:14)Papa Jacques Wrote: Intereseaza pe cineva?
Putin off topic. Aduceti setul de infuzare V60 din ceramica numai marimea 01 sau si cel mare 02?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#4
Eu as fi interesat de paharul gradat de 80 de ml.
Insa, asa cum am mai intrebat prin e-mail m-ar interesa si serverul Hario pentru V60 marimea 01 (vasul de sticla).
Expobar Brewtus IV | Honne
 
Reply
#5
Eu sunt interesat
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#6
In stoc:

- Ibric Hario Buono 1,2 litri: 200 lei;
- Palnie V60 sticla transparenta marimea 02 (VDG-02W): 100 lei;
- Cafetiera cu Vacuum 600 ml (TCA-5EX): 450 lei;
- Cafetiera cu filtru de panza (DPW-1): 150 lei

Serverele de sticla (XGS-36TB si XGS-60TB) o sa ajunga dupa jumatatea lunii martie. O sa iau si pahare de 80 ml.

Ibricul electric de la Hario a fost scos de la vanzare in Japonia deoarece in conformitate cu o noua lege pentru protectia consumatorului, acest ibric a fost considerat nesigur.
E cam scump pentru ce stie sa faca iar in Romania sunt multe alternative la jumatate de pret. As vrea sa-l aduc numai daca am comenzi ferme.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#7
Eu as vrea de la Hario cantarul VST-2000B
Radu, poate reusesti sa estimezi un pret si poate ne adunam cativa sa merite sa aduci.
Mai este cineva interesat?
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#8
si eu sunt interesat de acest cantar
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
Reply
#9
Si pe mine ma intereseaza cantarul.
 
Reply
#10
Baieti, vom avea cantar Smile
A anuntat aici
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#11
Cam scump Sad Pe amazon e 45$
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
#12
Deci tu faci o comparatie de preturi intre Amazon si Papa Jaques? Nu ne gandim in ce volume cumpara aia si ce cantitati ajung in Romania? Si ai facut o simulare sa vezi cat costa la final acel cantar daca l-ar trimite ei ? De ce nu comparam cu ceva mai apropiat ca distanta, un magazin din uk?
Radu are probabil cele mai bune preturi la Hario din Romania, iar cantarul ala isi merita banii. Daca noi nu intelegem chestiile astea, un om normal care doreste sa isi cumpere ustensile bune ce sanse are?
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#13
Man, eu am cumparat Porlex-ul de pe ebay cu 46$ plus 28 RON TVA-ul. Deci 178 RON. Pana la 250 de RON (cat e la noi) sunt mai bine de 70 de RON. Si asta la o singura bucata pe persoana fizica. Ma gandesc ca pe firma la mai multe bucati e si mai mult.
Eu nu am nimic impotriva sa ceara fiecare cat vrea. Doar ca mi se par cam scumpe, ca se speculeaza cumva pasiunea asta a noastra. Pentru cine e comod, da, e o varianta. Dar pentru cine e dispus sa astepte, poate gasi mai ieftin.

Mi se pare cam nu stiu cum afirmatia ta Deci tu faci o comparatie de preturi intre Amazon si Papa Jaques?
Pe banii mei fac comparatie intre ce vreau eu. Si daca eu consider oportun sa impartasesc parerea mea, atat timp cat nu ofensez pe nimeni, nu vad de ce ma iei asa.
Nu am contestat nici o clipa ca Papa Jaques ar avea cel mai bune preturi din Romania. Dar, de cativa ani buni, romanii pot cumpara chiar ei si de pe site-uri din afara. Inclusiv ebay, unde sunt aceleasi magazine care vand aceleasi produse noi. Deci daca exista variante mai ieftine, nu vad de ce nu le-am impartasi. Pentru ca scopul nostru nu e sa facem reclama cuiva anume, nu? Sau ma insel?
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
#14
Poate ne spui si noua cum e cu garantia produsului tau luat de pe ebay, de pilda...Big Grin Oricum, sunt oferte pentru forumisti care scad pretul.

As zice ca nu putem compara ebay-ul cu magazinele. Este similar okazii, etc. Azi este marfa, maine nu mai este ca s-au vandut ambele produse Big Grin. Garantie... uzual in stilul vazut, placut, tur de proba. De obicei nu se practica facturarea, deci cateva taxe sunt eliminate.
Hario Skerton de pilda nu se livreaza in RO de pe amazon.co.uk, si costa aproape 19 lire. Daca mai pui 6-8 lire transportul, deja compari cu pretul de aici, in conditiile in care garantia e adevarata.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#15
E logic sa cauti sa obtii un pret cat mai bun pentru orice. Dar exprimarea (sau poate mi s-a parut doar mie) a fost un pic cam deplasata. Cred ca mai fair era sa spui: "ar fi alternativa x, unde pretul este y". Altfel, il acuzi pe omul ala ca face specula cand nu e cazul. Si nu trebuie sa generalizezi un caz la absolut. Si pentru ca vad ca nu ai facut simularea de pret, atasez eu aici captura:
   
Deci platesti mai mult pe transport si taxe decat produsul in sine, fara sa ai garantia ca ajunge si functioneaza in parametri.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
Reply
#16
Nu am acuzat pe nimeni ca face specula. Si vorbim de un cantar de 50 $, nu de un espresor de mii de euro. Imi cer scuze daca asta s-a inteles, eu am dorit pur si simplu sa atrag atentia ca se poate cumpara mai ieftin.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
Reply
#17
Nu e un secret internetul pentru nimeni. Stim cu totii amazon-ul si putem compara. Lucrez intr-un domeniu unde online-ul pare un adversar, dar nu este.
Eu prefer sa iau de la Papajacques, pretul este bun, vorbesc cu un om, nu are taxe ascunse, este pasionat ca noi si vad produsul. Prefer sa promovez comunitatea noastra nu "a lor".
Scuze de off topic.
Nuova Simonelli Musica, Mythos 1, VST, IMS, V60, Aeropress, Syphon, etc
 
Reply
#18
Reamintesc celor care sunt interesati ca pretul pentru cantarul electronic Hario (cod: VST-2000B) este 250 lei/buc. daca il comandati de la mine. Produsul ajunge in Romania luni, 24 martie.

Aveti garantie ca la oricare celelalte produse Hario / Aeropress pe care eu le comercializez. S-a stricat = s-a schimbat.

Referitor la cele discutate mai sus, cateodata o imagine face mai mult decat 1000 de cuvinte. Varianta Amazon este mai ieftina doar in aparenta. Cu alte cuvinte, cine cumpara de pe Amazon va plati cu aproximativ 100 de lei mai mult. Nu stiu care sunt comisioanele bancare atunci cand o persoana fizica face plati unui furnizor extern dar, in cazul in care exista, acestea ar trebui luate in considerare.

PS: Va rog frumos nu mai discutati de Porlex pe topicul asta. Eu nu vand Porlex si nu stabilesc eu pretul la care se vinde Porlex in Romania. Daca aveti ceva de spus, va rog spuneti persoanei care trebuie, nu mie.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
Reply
#19
niste imagini/link-uri cu paharale?
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#20
Daca te uiti dupa codurile indicate, le gasesti cu siguranta.
(19-02-2014, 19:17)Papa Jacques Wrote: - Palnie V60 sticla transparenta marimea 02 (VDG-02W): 100 lei;
- Cafetiera cu Vacuum 600 ml (TCA-5EX): 450 lei;
- Cafetiera cu filtru de panza (DPW-1): 150 lei
Serverele de sticla (XGS-36TB si XGS-60TB) o sa ajunga dupa jumatatea lunii martie.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)