Hello There, Guest! Login Register


Pace si cafea

#1
Salutari tuturor,

Ma aflu de putina vreme in cautarea espresso-ului perfect. Pana acum am reusit sa adun echipamentele din semnatura si sa fac cateva supraextractii. Multumesc Lyvyoo, nickso si radudani pentru sugestii si voua, tuturor, pentru calitatea informatiei de pe forum.

Pace si cafea!
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#2
Bine ai venit! Si felicitari pt. semnatura... "sotie intelegatoare" Smile
Nuova Simonelli Oscar; La Pavoni Europiccola (EN); Mazzer Super Jolly; M38
Behmor 2020SR
 
Reply
#3
Hei, multumesc. Trebuie sa invat rapid sa frotez, altfel... pierd jumatate din semnatura.
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#4
(07-06-2015, 18:08)alinmihon Wrote: Hei, multumesc. Trebuie sa invat rapid sa frotez, altfel... pierd jumatate din semnatura.

Bine ai venit pe forum. Frotarea o inveti cu rabdare si practica .. si mult lapte Big Grin .
 
Reply
#5
(07-06-2015, 18:08)alinmihon Wrote: Hei, multumesc. Trebuie sa invat rapid sa frotez, altfel... pierd jumatate din semnatura.

...imi inchipui ca mai mult din 'jumatate din semnatura' este 'sotie intelegatoare'...mda, cred ca trebuie sa inveti sa frotezi cit mai repede! Big Grin
LM GS/3 AV, Elektra Micro Casa Leva, MK ProM E, Lagom P-64 SSP HU, Kinu M47
 
Reply
#6
Cred ca pentru numele topicului ,era mai potrivit "cafea si pace… ".
CREAM ONE 2B R-LFPP | HONNE | VST | FELICITA ARC | KRIBLI-GRABLI
 
Reply
#7
Haha, cam da. Am stricat primul litru acum, dupa amiaza. Ajuta mult Espro. Si e inca ingaduitoare Anna Kafenina.
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#8
(08-06-2015, 20:43)alinmihon Wrote: Haha, cam da. Am stricat primul litru acum, dupa amiaza. Ajuta mult Espro. Si e inca ingaduitoare Anna Kafenina.
Laptele stricat la frotare se masoara in vaci. Cat despre Ana, n-ai treaba, se zideste si apoi cu o decorativa o faci de poster.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#9
(08-06-2015, 21:03)baloozzy Wrote:
(08-06-2015, 20:43)alinmihon Wrote: Haha, cam da. Am stricat primul litru acum, dupa amiaza. Ajuta mult Espro. Si e inca ingaduitoare Anna Kafenina.
Laptele stricat la frotare se masoara in vaci. Cat despre Ana, n-ai treaba, se zideste si apoi cu o decorativa o faci de poster.

Se pune ca am frotat pana am vazut pete? Oricum mai am pana la level vaca. Multam de sprijin. Si voi reveni cu un filmulet spre critica zilele viitoare, ca altfel imi muta Liviu topicu.
acasa: rocket appartamento, honne naked, espro tamper & pitcher, acaia lunar
office: expobar hx, vst 18, fiorenzato f64, motta tamper & pitcher, hario drip scale
prev: vario mk, kinu m47
 
Reply
#10
Cel mai indicat, avem adevarati profesori in frotare pe aici, care sigur vor aduce ceva nou in tehnica ta.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)