Hello There, Guest! Login Register


PUNGI CU VALVA PENTRU CAFEA

#1
Reproduc textul scris de RaduCarutasu, caci am facut o boacana, stergand topicul Smile


Am gasit asta .
http://www.furnizorpungi.ro/204.html
O sa incerc maine sa contactez firma .
Am vazut ca sunt 1000 buc / pachet .
Cam multe !
Eu as lua din cele cu capacitatea de 250 g ( din astea folosesc in prezent ) .
Daca mai sunt doritori ( si daca au pe soc astfel de pungi ) poate facem o coop !


Am luat legatura cu firma .
Normal , nu au pe stoc , este un produs nou despre care nici ei nu stiu prea multe , furnizorul este in concediu , sa le dau eu toate informatiile despre ce doresc , ne contacteaza ei .... bla ..blaa...

Solutie , ca de obicei o colaborare si achizitie de afara !
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Cum ziceam, eu sunt doritor.
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
#3
Eventual puteti lua legatura cu un prajitor local, poate vinde separat. Ecuator Cafe stiu ca spunea ca a luat extraordinar de multe, caci era o comanda minima destul de mare la furnizor. Poate da mai departe. Avea pungi destul de ok.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#4
Cum ziceam, si eu as vrea ~100.
Legat de Ecuator Cafe: acum ceva vreme, cand si eu si Zuluafonu eram interesati de pungi, prim martie, am vorbit cu domnul Mitran, de la Ecuator si nu avea pungi, urma sa dea comanda. Tocmai ce i-am scris un mail sa relansez discutia si sa-l intreb daca a dat comanda. De retinut este ca dansul cumpara pungi fara supapa.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#5
A avut si cu supapa. Eu am primit cafea si in pungi cu supapa si in pungi fara.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
#6
Eu am informatia din martie, dintr-un mail trimis de dansul. Nu am cumpărat cafea de la Ecuator.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#7
Ma aveti de client la coop cu 100 buc/250g cu ventil-supapa.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#8
Daca strangeti minim 1000 bucati, va aduc eu pungi cu supapa (si bentita). Va comunic pretul de indata ce vorbesc cu persoana care imi tine contabilitatea.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
#9
Punga 250 grame cu supapa: 2,5 lei / buc. Pretul include TVA. Comanda minima 1000 buc./culoare. Termen de livrare : 45 zile de la comanda ferma (vin din USA cu vaporul.).
Culori disponibile: auriu, argintiu, negru, alb, rosu, verde, albastru, caramiziu (cupru), purpuriu (violet).
O sa aduc niste mostre/example maine, la intalnirea de la coffeebox.
Nu trebuie sa platiti avans. Cuvantul de espressoman este suficient.

PS: pungile sunt termosudabile si se pot lipi cu fierul de calcat in lipsa unui echipament special.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
#10
Baieti, ati vazut mostrele? Cati ar fi interesati?
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
#11
Salut. Am vazut o mostra si nu voi cumpara. Eu vreau pungi cu zipper.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#12
Sunt disponibile si pungi cu fermoar (tip plosca). Asa cum stiti, eu nu am folosit pana acum.

Sunt pungile folosite de: Delicatese Florescu, Sarkis si Has Bean.

Daca punga nu se termosudeaza, fermoarul nu este suficient de puternic pentru a inchide ermetic punga si a impiedica astfel schimbul de gaze cu exteriorul.

Cu alte cuvinte, daca nu se termosudeaza punga, valva e inutila.

Culori disponibile: auriu, argintiu, negru, alb, rosu, verde, negru matuit, alb matuit.

Pretul precum si restul conditiilor raman la fel.
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 
 
#13
In cazul acesta vreau 20pungi.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#14
Sau http://www.softpack.co.kr/main/main_real.asp
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#15
Eu n-am reusit sa gasesc butonul de engleza la site-ul acela

Asa furnizori mai sunt si-n Romania
http://www.furnizorpungi.ro/
http://fabricadeambalaje.wordpress.com/

Eu m-am hotarat: cumpar 20 de pungi de la PJ.
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#16
Buna ziua, noi suntem producători si importatori de ambalaje, suntem singuri din Romania care produc si aplica valve pe pungile de cafea.

www.ambalaje-multistrat.ro
www.antigua.ro
 
#17
Ne-ar interesa niște preturi pentru pungi cu fermoar și valva, de diferite capacități, și dacă acceptați comenzi mici, intre 10 și 50 de pungi.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#18
Ne puteti spune aici ce pungi pentru cafea puteti sa ne oferiti? Si care ar fi cantitatile minime, pret etc ?

Multumim.
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
#19
Sigur, comanda minima este de 1000 buc.Pentru cantitati mai mici (multiplu de 100 buc) preturile sunt mai mari cu 20%

OFERTA PRETURI CANTITATEA MIN. 1000 buc.
Punga stand up
Material Pet/ Al/Pe (argintiu)
Dimensiune A*Pliu*H Gramaj Pret 100/buc Pret 100/buc cu zip
110 mm x 70 mm x 185 mm 100 g 6.60 7.50
135 mm x 70 mm x 220 mm 250 g 8.00 9.20
160 mm x 80 mm x 270 mm 500 g 12.90 14.30

Material Pap / Al/Pe (hartie kraft)
Dimensiune A*Pliu*H Gramaj Pret 100/buc cu zip
135 mm x 70 mm x 220 mm 250 g 10.50
160 mm x 80 mm x 270 mm 500 g 14.50


Optional se pot monta valve

Valva Punga cafea Pret 100/buc
Valva pungi, cafea macinata sau boabe 5.00
Aplicat valva punga client 8.00

Preturile sunt EXW Ciorogarla si nu contin TVA
Petru mai multe informații va raspund la nr. 0724 280 396
 
#20
Lei sau euro?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#21
Preturile sunt in Euro
 
#22
Bun... Hai ca facem noi calculul :

10,5 (100 pungi hârtie) +
8 (100 valve montate)
= 18,5 x 1,2(20% comenzi sub 1000 buc) x1,24(tva) x 4,5 lei/euro = 123,87 Ron/100 bucăți. Sau 1,23 RON / bucata. Am greșit undeva?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#23
(04-09-2014, 13:39)nickso Wrote: Bun... Hai ca facem noi calculul :

10,5 (100 pungi hârtie) +
8 (100 valve montate)
= 18,5 x 1,2(20% comenzi sub 1000 buc) x1,24(tva) x 4,5 lei/euro = 123,87 Ron/100 bucăți. Sau 1,23 RON / bucata. Am greșit undeva?
Poate doar ca ai pus +20% si la valve. Tongue
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#24
Pai sa ne spună dacă am greșit
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#25
Big GrinBig GrinOk,
punga hartie/alu/pe dim. 135*70*220 cu zip 10,5 euro + 5 euro valva=15,5 euro/100 buc fara TVA
DACA comanda este sub 1000 buc, pretul creste cu 20 %
 
#26
Noi luam un calcul numai sub 1000 de bucăți...așadar 103 RON cu valvele montate, nu?
Exista un loc de unde se pot ridica? Sau un punct de desfacere?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#27
Pretul este corect, noi suntem in Ciorogarla, dar putem livra prin curier cu plata ramburs.
 
#28
Salut,

A cumparat cineva pungi de la Antigua ? Daca da, de care si la ce pret ?

Merci,
Cosmin
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#29
Am cumparat eu si au fost foarte bune. Pretul a fost asa cum scrie mai sus.

As fi interesant sa mai cumpar, poate cei de la Antigua Star ne spun aici daca mai putem comanda.
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
#30
Si eu as cumpara !
 BUGSTER; Honne S; EK43S; Buckeye BC2; Kinu M47; Cafflano
 (Ex: LM-GS3/AV; PL41TEM; Expobar-DB; VBM-2B; Hottop-2k+; Flair; MK-Vario; MK-K30; Macap M4D; Kinu M68)
 
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)