• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Ozone Coffee Roasters

Stie cineva ceva de prajitoria din titlul postului? Site-ul lor e http://www.ozonecoffee.co.uk . Au o cafea care ma intereseaza in mod particular si ma gandeam sa fac o comanda dar nu stiu daca trimit in Romania.
Le-am trimis un mesaj si astept raspuns dar daca cineva a fost la cafeneaua lor sau a cumparat cafea de la ei as aprecia un feedback.
La Scala Butterfly, OE Pharos, Gino Rossi RR45, AeroPress, V60, prajitor tip corretto

Reply
(09-01-2015, 23:42)coffeesnob Wrote: Stie cineva ceva de prajitoria din titlul postului? Site-ul lor e http://www.ozonecoffee.co.uk . Au o cafea care ma intereseaza in mod particular si ma gandeam sa fac o comanda dar nu stiu daca trimit in Romania.
Le-am trimis un mesaj si astept raspuns dar daca cineva a fost la cafeneaua lor sau a cumparat cafea de la ei as aprecia un feedback.

de trimis,ei trimit, pt 750g cafea cer 17 lire , cam mult

Attached Files Thumbnail(s)

Expobar Brewtus IV, Quamar Q13(75mm flat), Espro Calibrated Tamper, Pitcher - Espro, site: VST 18g, IMS 14/21 etc

Reply
posibil sa fie 17 lire pana la 2kg si atunci o achizitie in doi mai indulceste treaba.
n-am avut de-a face cu ei, dar mi s-a intamplat deseori, la comenzi din anglia, sa pastreze un cost de livrare pana in jurul a 2 kg.
Gaggia Classic, Lelit PL043MM, Ridgeless VST 18g, Hario Mini

Reply
Pana la 10kg e acelasi cost al transportului 16.94 Lire (5.8lei/lira).
Atentie se mai adauga si TVA (3.39lire) la costul transportului
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Eu am mai patit cu magazine online, nu numai de cafea, sa pot face o comanda (cu transport estimat, etc) si sa ma trezesc cu un email ulterior spunandu-mi ca nu pot onora comenzile spre Ro. Le-am trimis un mesaj celor de la Ozone Coffee, sa vad ce vor raspunde. Daca nu, poate gasesc cafeaua respectiva pe la alti prajitori din Europa.
La Scala Butterfly, OE Pharos, Gino Rossi RR45, AeroPress, V60, prajitor tip corretto

Reply
Poti apela in caz de refuz pentru Romania la DirectUK .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
(09-01-2015, 23:42)coffeesnob Wrote: Stie cineva ceva de prajitoria din titlul postului? Site-ul lor e http://www.ozonecoffee.co.uk . Au o cafea care ma intereseaza in mod particular si ma gandeam sa fac o comanda dar nu stiu daca trimit in Romania.

Care dintre cafelele de la Ozone ti-a atras atentia?
Prajesc cafea de specialitate din 2011, acum pe un Probatone 5 Typ 2 SSG2 (Baujahr 2014). 

Reply
Cand am verificat pretul transportului am pus adresa de romania si nu a scris nimic ca nu ar expedia. Pana la urma suntem in EU, nu?!
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
(10-01-2015, 22:41)Papa Jacques Wrote: Care dintre cafelele de la Ozone ti-a atras atentia?

E vorba de Ethiopia Kochere. Am cumparat cu ceva ani in urma o cafea care mi s-a parut extraordinara, cafea a carui origine a fost data ca si Ethiopia Beloya. Ulterior am tot cautat cafeaua cu originea respectiva fara succes. Recent am aflat ca regiunea se numeste de fapt Kochere Beloya. Asa ca acum sunt curios sa vad daca cafeaua Ethiopia Kochere se apropie de ce am baut atunci Smile , cu rezerva ca acea cafea daca bine tin minte era dry processed iar cea vanduta de Ozone e fully washed.

Reply
(10-01-2015, 22:34)baloozzy Wrote: Poti apela in caz de refuz pentru Romania la DirectUK .

Nu stiam de ei. Multumesc!

Reply
Guido aduc Kochere.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Gasesti aici.
Bezzera Strega, Mazzer Major, Lelit PL41PlusT, Mahlkonig Vario.

Reply
*facepalm* Multumesc, mult mai simplu Smile .

Reply
Numai ca verde nu vand  Smile

Stai ca intra si Yume la tine in Cluj, inca un motiv sa uiti de prajitoriile de afara, pe langa altele deja existente. Nu vor fi ieftini neaparat, dar se anunta un mare jucator pe piata prajitoriilor din Romania. Va fi greu pentru Olivo  Smile

[Image: 20150110_115915_HDR_zpsb9fd91e3.jpg]
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
E ok, vreau sa vad daca in mare e aceeasi cafea si apoi vad eu cum fac sa iau o cantitate mai mare de cafea verde Smile .

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)