• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Nou concurs HotSpot Coffee - premiu 1Kg de cafea + un accesoriu barista

Echipa Hotspot Coffee are placerea de a anunta un nou concurs:

Pentru a castiga premiul cel mare si anume 1 kg de cafea (4 x 250g diverse sortimente ) + un accesoriu surpriza care nu trebuie sa-i lipsesca unui espressoman, va provocam:

- sa realizati o filmare cu cea mai buna extractie a voastra (toti avem un telefon la indemana)
- sa folositi o cafea de la Hotspot 
- sa apara si punga de cafea in filmare 

* daca aceste criterii nu vor fi respectate cumulativ, aplicatia nu participa la concurs

Dupa ce ati realizat filmarea incarcati clipul pe youtube/vimeo si postati link-ul aici sau/si pe pagina noastra de facebook 
https://www.facebook.com/hotspotcoffeeromania

Denumirea filmarii trebuie sa contina originea folosita, HotSpot Coffee  si numele vostru (ex.  El Salvador - Hotspot Coffee - Mihai).

Pe data de 8 MARTIE , se va alege castigatorul concursului.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply

Let's begin! Smile 
Nuova Simonelli Oscar; Mazzer Super Jolly

Reply
Era si timpul! A mai ramas o saptamana. C'moooon Smile

Frumoasa extractie astinga!
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Cu felicitarile de rigoare, primele 10 puncte pleaca spre malul marii, la Navodari.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Tot Columbia, la categoria 7g:

Se vede ca e vremea Oscar-urilor.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Cu scuzele de rigoare pentru unii utilizatori , datorita ultimilor cereri vom fi nevoiti sa prelungim concursul pana pe data de 30 martie , iar anuntarea castigatorului se va face pe data de 31 martie.

Pentru ca a spart gheta @ astinga v-a primi un bonus din partea noastra .

Reply
(02-03-2015, 13:57)baloozzy Wrote: Se vede ca e vremea Oscar-urilor.

Asa se pare  Big Grin.
Nuova Simonelli Oscar; Mazzer Super Jolly

Reply
Cica fac si eu un filmulet inainte sa se termine punga de columbia.

Am pregatit totul frumos , si .... in loc sa opresc filmarea( in capul meu filmam) , am facut o poza Smile)

Cafeaua este prajita pe 10 februarie si mai am 16 grame.

Mai bag o fisa maine dimi Smile)

[Image: dab2d77fcc66913258e9d33a8530ca20.jpg]

Vario Mahlkoning Home | Expobar Office Leva (HX) | Tamper Tidaka Epico | IMS basket                                               Timer KitchenKraft | Latiere Motta Europa | Cafelat Knockbox & Tamping Mat | d'Ancap & Inker cups | Cantar On Balance 

Reply
Salutare , am filmat si eu o extractie de Hotspot Blend Smile Va rog sa tineti cont de faptul ca sunt mai incepator in domeniu si inca n-am setup-ul cel mai adecvat pentru prepararea unui espresso . Urmeaza sa modific Gaggia Evolution-ul pe partea de abur cu o Rancilio Silvia V2  , o latiera si un picurator pentru o singura cafea din metal , cel de plastic original e pentru 2 cafele si nu ma incanta. Urmeaza dupa Hotspot Blend , Hotspot Nicaragua la rand Smile

Gaggia Classic Gold edition , Lelit PL043MMI , VST 18 g ridgeless , Motta Europa 50 cl .

Reply
Gata , am nimerit butonul de filmare Smile)

edit: am folosit Hotspot Blend in aceasta filmare

Vario Mahlkoning Home | Expobar Office Leva (HX) | Tamper Tidaka Epico | IMS basket                                               Timer KitchenKraft | Latiere Motta Europa | Cafelat Knockbox & Tamping Mat | d'Ancap & Inker cups | Cantar On Balance 

Reply
(08-03-2015, 13:26)AlexBB Wrote: Gata , am nimerit butonul de filmare Smile)

edit: am folosit Hotspot Blend in aceasta  filmare

- sa realizati o filmare cu cea mai buna extractie a voastra (toti avem un telefon la indemana)
- sa folositi o cafea de la Hotspot 
- sa apara si punga de cafea in filmare 
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101

Reply
stanga jos . recunosc ca nu se vede foarte bine

Reply
 @ Lyvyoo o demonstratie ceva ?  Big Grin

Reply
Am o Brazilia, o sa vedem zilele acestea ce face K30-ul din ea Smile

Reply
Video 
Hop si eu cu ceasca Smile

1. extractie : 21g HotSpot Blend + naked

2. extractie : 18g Nicaragua Las Morenitas

Nu mai am pungile.Inteleg ca sunt inca in concurs (comanda s-a gasit in baza de date Smile)
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
Hotspot Cofee - Hotspot Blend - dobro

Double ristretto din 16g cafea

LaSpaziale S9 EK, Quamar Q13E, Porlex Mini...

Reply
Echipa Hotspot Coffee , doreste sa invite toti membrii forumului la concurs , au mai ramas 10 zile !   Big Grin

Reply
chiar si daca nu au cafea de la voi ?Smile
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steamer, Hario Mini Mill, tamper Motta, Electric Grinder TBD!

Reply
Pentru a participa la concus , cafeaua trebuie sa fie de la noi iar punga de cafea trebuie sa apara in filmare

Reply

Expobar Office Leva EB-61 1 GR + Eureka Mignon + Hario Mini Mill + Concept Art:c.espresso, c.cappuccino + Latiera Motta 50cl + termometru lapte concept art+ IMS 16/20g +IMS E61 200IM

Reply
cum era ... cînd alergi după doi iepuri nu prinzi nici unu
am avut o tentativă dimineață dar mi-am dat seama că nu poți face de unu singur și cafă și filmare same time..
alta nu mai fac din lipsă de chef și timp  Big Grin 

Expobar Leva Hx, Mahlkoenig Vario

Reply
Frumos clipu'. Cu ce-ai filmat?
Bezzera Strega, Mazzer Major, Lelit PL41PlusT, Mahlkonig Vario.

Reply
(21-03-2015, 18:03)Pascalau Wrote: Frumos clipu'. Cu ce-ai filmat?

black magic camera  și puțin post editat în davinci resolve Smile

Reply
Foarte fain filmat!
Ma tenta si pe mine varianta Black Magic Pocket, dar am ales GH4 in final. Acum nu dorm noptile citind tutoriale de filmat Smile

Reply
Foarte buna filmare.felicitari Smile
Izzo Alex Duetto III, Mahlkonig Vario, Tamper Concept Art dinamometric, baza tampare Concept Art, VST 22g + VST 18g + VST 7g, V60, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress

Reply
ms mihai,
aștept pe lyvio să ne arate cum știe să facă o cafea în 4k Smile
dar să nu lungim prea mult topicul cu detalii video tehnice, așteptăm și pe alții cu noi variante

Reply
(20-03-2015, 13:08)PaulHotspotcoffee Wrote: Echipa Hotspot Coffee , doreste sa invite toti membrii forumului la concurs , au mai ramas 10 zile !   Big Grin

(20-03-2015, 17:31)Pa ulHotspotcoffee Wrote: Pentru a participa la concus , cafeaua trebuie sa fie de la noi iar punga de cafea trebuie sa apara in filmare

Cu alte cuvine ii invitati pe toti membrii forumului sa cumpere de la voi Smile 
Gaggia Classic & Rancilio Silvia steamer, Hario Mini Mill, tamper Motta, Electric Grinder TBD!

Reply
faci mișto?

Reply
(21-03-2015, 17:58)kheptan Wrote: ........alta nu mai fac din lipsă de chef și timp  Big Grin

Dpmdv nici nu este nevoie .

Felicitari pentru clip . 
Filmarea , montajul , muzica , toate minunate .
Am urmarit cu mare placere ! 
LaMarzocco GS/3-AV
K30 Vario
Kinu M68
Hottop P

Reply
Muzica de la clipul cu Dritan Alsela. Smile Felicitari!
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)