Hello There, Guest! Login Register


Mos Craciun

#1
[/size] Salut colegi,
La copiii cuminti,dar numai la cei foarte,foarte cuminti,MOSUL a venit mai devreme anul acesta.O bijuterie de espressor,Expobar Brewtus.Cateva poze ....


Attached Files Thumbnail(s)
           
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
Reply
#2
(17-12-2012, 22:19)Kawa Wrote: [/size] Salut colegi,
La copiii cuminti,dar numai la cei foarte,foarte cuminti,MOSUL a venit mai devreme anul acesta.O bijuterie de espressor,Expobar Brewtus.Cateva poze ....

il vreau si eu pe mosul asta Big Grin

Sa-l stapanesti sanatos
Expobar Office Leva EB-61 1 GR +Quamar M80E + Hario Mini Mill + Latiera Motta 50cl +  IMS 16/20g +IMS E61 200IM + 17g strada La Marzocco
 
Reply
#3
Suuuper!

Da' puteai sa intorci si tu pozele ca mi-am scrantit gatu'.Big Grin
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
Reply
#4
(17-12-2012, 22:49)Pascalau Wrote: Suuuper!

Da' puteai sa intorci si tu pozele ca mi-am scrantit gatu'.Big Grin

Scuze,le-am făcut repede cu tel si așa au rămas...emotiile

(17-12-2012, 22:43)axy76 Wrote:
(17-12-2012, 22:19)Kawa Wrote: [/size] Salut colegi,
La copiii cuminti,dar numai la cei foarte,foarte cuminti,MOSUL a venit mai devreme anul acesta.O bijuterie de espressor,Expobar Brewtus.Cateva poze ....

il vreau si eu pe mosul asta Big Grin

Sa-l stapanesti sanatos

Sa fii cuminte,si sa mananci tot din farfurie....poate,poate
Merci
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
Reply
#5
Bravo! Cat ai dat si de unde? Ce rasnita ai langa el? Apa de care folosesti?
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
(17-12-2012, 23:43)Lyvyoo Wrote: Bravo! Cat ai dat si de unde? Ce rasnita ai langa el? Apa de care folosesti?

Liviu,
Îmi pare rău (sau nu)ca m-am hotărât pe Expobar...oricum după discuția cu tine alegerea era Bezzera sau Brewtus,așa a vrut Moshu.L-am luat de pe Casabarista la un super pretz,950€ net(pe firma).Rasnitza bineinteles Vario,apa Bucovina
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
Reply
#7
Cum sa iti para rau de Expobar Smile Doamne fereste... Au confirmat si userii ceilalti, fericiti posesori - hexagon, RaduCarutasu, Phoenix, Sirpet etc.

Cu tot cu TVA ar insemna 1178E. Mamaaaa! Cu tot cu transport? Ai negociat 100E?? Taxa de transfer bancar cat este? Sau se poate plati cu paypal/card? Te intreb ca sa stie si alti useri in viitor!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
(18-12-2012, 00:22)Lyvyoo Wrote: Cum sa iti para rau de Expobar Smile Doamne fereste... Au confirmat si userii ceilalti, fericiti posesori - hexagon, RaduCarutasu, Phoenix, Sirpet etc.

Cu tot cu TVA ar insemna 1178E. Mamaaaa! Cu tot cu transport? Ai negociat 100E?? Taxa de transfer bancar cat este? Sau se poate plati cu paypal/card? Te intreb ca sa stie si alti useri in viitor!

Cu ghilimelele de rigoare îmi pare rău.Pretzul trebuie sa recunosc ca a fost negociat la pachet cu un R58.Fara transport,si transfer bancar=18€ banca Transilvania,împărțit la doi.Reducerea a fost așa mare din greșeală lor.Povestea e mai lunga,initial am comandat doua Expobar si cind au ajuns banii prin transfer, mai aveau doar un espressor urmând sa mai așteptăm 3sapt pana primeau altele din Spania.Asa ca prietenul meu s-a hot pe R58 si eu pe Brewtus,bineinteles ne-au făcut un super pretz si si-au cerut si scuze.In tot rau e si un bine.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
Reply
#9
Bravo! Sa-l aduci pe forum pe prietenul tau cu R58!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
(18-12-2012, 00:49)Lyvyoo Wrote: Bravo! Sa-l aduci pe forum pe prietenul tau cu R58!

L-am si făcut sa-si cumpere un Vario....Multumesc inca odată lui Marian Alexe pt promptitudine si pretzul special.
Ca o paranteza,am vazut ca un coleg vroia sa achizitioneze R58, l-am vazut si probat,comparat pe viu cu Brewtus IV ....sincer nu-si merita diferenta de pretz.Dar gusturile nu se discuta.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
Reply
#11
La cat inghite animalul asta, nu o sa faci fata cu Bucovina care costa 1leu/litru Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
Ai ce frumusete! Sa-l folosesti sanatos! Am vazut ca ai primit cateva filtre de dedurizare, oare mai e nevoie de bucovina?
Profitec Pro 700, Eureka Olympus 75E, GeneCafe CBR 101
 
Reply
#13
(18-12-2012, 02:19)zuluafonu Wrote: Am vazut ca ai primit cateva filtre de dedurizare, oare mai e nevoie de bucovina?
Fara test de laborator nu poate sti nimeni. Iar decalcifierea nu intra pe garantie. Ma rog, cine are asa ceva.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#14
ce poezie i-ai zis mosului ca ti-a adus asa ceva? Smile

pt apa discutati aici.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#15
(18-12-2012, 02:19)zuluafonu Wrote: Ai ce frumusete! Sa-l folosesti sanatos! Am vazut ca ai primit cateva filtre de dedurizare, oare mai e nevoie de bucovina?

Nu știu daca mai e nevoie,pana nu fac niste analize ???dar oricum am primit vreo 10 filtre,pe net am vazut ca unul ajunge pt vreo 150 de cafele extrase,bine asta-i relativ...tot in funcție de apa!!!

(18-12-2012, 02:38)Lyvyoo Wrote: [quote='zuluafonu' pid='3018' dateline='1355786341']
Am vazut ca ai primit cateva filtre de dedurizare, oare mai e nevoie de bucovina?
Fara test de laborator nu poate sti nimeni. Iar decalcifierea nu intra pe garantie. Ma rog, cine are asa ceva.
Ai tu treaba cu garantia Liviule...Bine glumesc,nu te supara,ai dreptate la cât costa aparatul trebuie si garantie.Casabarista mi-a dat garantie 24 luni,ca orice pers juridica,ce se vinde cu factura,are obligația sa dea garantie.Problema e ca trebuie sa trimit aparatul in Olanda in caz de ceva.Dar asta mi-am luat in calcul,pt. ca am primit pretz așa bun ....nu poți sa le ai pe toate

(18-12-2012, 06:52)Fane Wrote: ce poezie i-ai zis mosului ca ti-a adus asa ceva? Smile

pt apa discutati aici.
Am zis tot ce-am știut Fane,numai sa fie bine.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario, site La Marzocco,VST 15g,tamper dinamometric Concept Art, Knockbox Metal M-Concept Art,Tamping Station ConceptArt, Mahlkonig Peak
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)