Hello There, Guest! Login Register


Mi s-a stricat frigiderul si am auzit ca sunt cam consumabile..

#31
Miele le testează pentru durata de funcționare 20 de ani, daca te atingi de ele. O parte din frigidere sunt făcute de Liebherr. Eu am un Samsung nofrost de vreo 10 ani, încă merge.
Dar Miele/Liebherr sunt de câteva ori mai scumpe uneori așa că te gândești dacă îți cumperi 3x frigidere de banii aia sau unu.
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
Reply
#32
Asa, si Indesitu meu a depasit 10 ani, daca nu se apropie de 15... nu e ceva de lauda... Confused

Revenind la durere lui Florin, cele nofrost sus au ventilatorul de recirculare, care merge intermitent, by design, dupa cum il comanda senzorii.
Cum un ventilator de regula are motor, cu ax, pe rulmenti, sau bucse, care se uzeaza, i-o fi venit vremea...
Oricum, e treaba de service, si daca ii spunem precis lui Florin ce are, de ce ne-am inchipui ca el sa poate efectua reparatia singur ? Confused
Nu ne putem astepta ca sa dam solutii la orice... cabinet medical cand deschidem topic ?
 
Reply
#33
Nu tre sa imi ziceți ce are Smile , și a revenit Smile .
Espressor: Lelit PL41TEM ,  Rasnita: Baratza Sette 270wi, Sita : Ascaso 
 
Reply
#34
Pai daca si-a facut ciclul de defrost si ventilatorul sta, nu inseamna ca si-a revenit Smile
 
Reply
#35
Poate nu ati remarcat dar Florin a cerut un sfat legat de frigider pe 30 ianuarie 2022. Ce v-a venit sa-l aduceti in discutie dupa un an si jumatate?! Bine ca si-a revenit frigiderul!!
Lelit Anna PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, Gene CBR101R, KinGrinder K4.
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)