• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Mazzer Super Jolly Man (olx stuff)

Bună, am cumpărat recent un Mazzer Super Jolly Man de pe olx, voiam să întreb dacă aţi mai folosit careva, cam ce ar trebui să ştiu despre el. Momentan m-am uitat la câteva video-uri pe youtube ca să ştiu cum să o curăţ şi dacă sunt ascuţite cuţitele.

Să fiu sincer a şi fost puţin dubios de ieftin dar după toate verificările la locaţie am ajuns la concluzia că omu nu ştie exact exact ce vinde (am verificat şi serialul şi totul e ok).

Mulţumesc şi îmi cer scuze în avans dacă cumva nu am postat în locul potrivit.

M-am apucat să o curăţ încet :d majoritatea şuruburilor îs destul de blocate, nu reuşesc nici cum să desfac cuţitele, va fi muncă titanică să le scot, probabil o să şi comand un set nout de cuţite, am încercat să mă uit la câteva guide-uri dar nu îmi dau nici cum seama dacă îs ascuţite sau nu (probabil dacă erau ascuţite îmi dădeam seama)

Ar fi ideal dacă ştiţi careva cum pot să dau jos recipientul în care ajunge cafeaua ca să-l curăţ în lichid separat pentru că este absolut mizerabil dar altfel nu vreau să-l forţez, am să încerc să-l curăţ cu alcool ataşat.

Am pus şi nişte poze pe un album imgur: deocamdată sunt în procesul de curăţare Smile http://imgur.com/a/Xa7sS

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)