Hello There, Guest! Login Register


Lelit PL41E

#1
                                   

Se vinde Lelit Pl41E in cutie cu toate accesoriile originale si cateva extra. A fost cumparat cu ajutorul forumului in februarie 2016, deci garantie inca valabila.

Folosit in regim casnic 1-3 espresso pe zi, cu apa imbuteliata, in deosebi Bucovina, dar si altele cand nu se gasea.

Backflush regulat cu Puly la 7-10 zile, 2 decalcifieri, ultima astazi data anuntului. Decal s'a facut cu sare de lamaie.

Ca idee cat de tare a fost folosit, au trecut prin portafiltru maxim 15kg cafea. A frotat/incalzit lapte cam de 10 ori, exagerat. Eu nu sunt prieten cu laptele.

Include:
1. Sita dus Ims+cea originala
2. Tamper dobro maner lemn
3. Tamper original Lelit
4. Sitele originale Lelit, dubla, single, monodoza si blind. La astea se potriveste tamperul dobro.
5. Sita Ascaso 19.5g. Aici merge tamperul Lelit.
6. Accesoriu distributie/nivelare kamasi, rosu. Merge la sita Ascaso perfect, 90% la Lelit.
7. Inel antiimprastiere kamasi, rosu.
8. Bineinteles, portafiltrul Lelit.


Pret 1000 lei.
Livrare Fan Courier cu verificare, platesc eu transportul, doar sa fie localitate cu sediu. Contact pm.
Orice alte intrebari, lamuriri-va stau la dispozitie, pm sau chiar aici pe topic.

Vor fi in pachet si vreo 50 monodoze Mokabar luate de la o prajitorie din Torino. Pentru cand esti lenes sau pentru cineva din casa mai putin experimentat. Eu le'am luat pentru sotie...recunosc uneori le foloseam si eu.
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
#2
Dai separat sita dus ims?
Lelit Mara PL62S, Eureka Club E, Kinu M47 Phoenix
Former: Lelit PL41TEM, Macap M2D
 
#3
Nu dau nimic separat, imi pare rau.
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
#4
Se poate inchide. 
Vandut lui Elthalion la pretul si conditiile prezentate in anunt. 
Multumesc!
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
#5
Mulțumesc raluiulian pentru promptitudine, disponibilitate și seriozitate ! A ajuns cu bine și sunt ft mulțumit și incantat de toate accesoriile !

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
BFC Junior Plus E61 HX, Fiorenzato F64 EVO
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)