• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Lelit PL043MMI vs Lelit PL 044MMT

Am inteles ca 044 are dozator pentru o cafea sau doua, iar 033 nu are asa ceva. Din cate am studiat au aceleasi cutite conice cu acelasi diametru. Exista altceva notabil care sa justifice diferenta? Merci.

Reply
In niciun caz PL44 nu merita efortul suplimentar doar pt timer, pe care oricum nu-l vei folosi.  Sunt curios PL71 ce ar putea aduce ca si constructie si rezultate, si la ce pret va fi, dar  PL44 nu prea isi are sensul. Spre exemplu, in zona asta de casnice, cu 100 de lei in plus ai Ascaso i Steel I1 care vine cu 54mm cutite plate si 700rpm, adica ceva concret ca si specificatii daca tot vrei sa platesti in plus fata de PL43MMI.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
dozatorul numai te incurca cand o folosesti acasa.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mahlkonig Vario Home, Gene cafe cbr 101
Home coffee roasting is as fun and easy (or as exacting and technical), as you want to make it!

Reply
(25-05-2016, 12:09)Lyvyoo Wrote: In niciun caz PL44 nu merita efortul suplimentar doar pt timer, pe care oricum nu-l vei folosi.  Sunt curios PL71 ce ar putea aduce ca si constructie si rezultate, si la ce pret va fi, dar  PL44 nu prea isi are sensul. Spre exemplu, in zona asta de casnice, cu 100 de lei in plus ai Ascaso i Steel I1 care vine cu 54mm cutite plate si 700rpm, adica ceva concret ca si specificatii daca tot vrei sa platesti in plus fata de PL43MMI.

Timer-ul este o necesitate pentru cei care detin o nevasta care-si face singura cafeluta de dimineata. Smile
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, MACAP M2D, Kinu M47, VST 15, Aeropress, French Press, Prajitor DIY
Trecut: GC PID (XMT7100+PT100), SW RS3

Reply
O sa-si faca pe automata, ca am doua, nu cred ca va acea rabdarea si determinarea pentru o semiautomata. Smile Merci pt informatii. M-am lamurit.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)