Hello There, Guest! Login Register


La cimbali junior S1

#1
Dragi colegi,

Cand ai pitici ai pitici, ai mei doresc un La Cimbali Junior S1 si nu stiu, daca nu e prea mare pasul de la Gaggia Classic ,la acesta. Ce ma sperie cel mai tare , e timpul mare necesar incalzirii si numeroasele flushuri care se cer a fi facute , inainte de shot. Are cineva acest espressor, e greu de stapanit? Sa trec la Rancilio Silvia si mai tarziu la La cimbali? Sau sa fac o aroganta, cu riscul de a bea prima cafea tot de pe GC ???
 
Reply
#2
Nimeni, nimic?
 
Reply
#3
E o vorba americana: "go big or go home" Smile
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#4
cred ca gasesti ceva mai sexy la banii aia
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#5
Razboiul il castiga aia cu tancuri, nu aia cu parasute.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#6
Pret cam 1600 lei
 
Reply
#7
credeam ca zici de nou
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
Reply
#8
Uita-te aici la datele tehnice si la dimensiuni, care e aproape cat blatul la bucatarie. Depinde unde il folosesti, bar sau acasa.
Poate n-ar fi asta o problem, in schimb boilerul de 2.5 litri presupune sa stea permanent in priza, daca nu vrei sa astepti mult pana se incalzeste.
Stiu ca unele modele se leaga la retea sau la bidonul de sub masa.
http://www.home-barista.com/repairs/la-c...32063.html

baloozzy, a face cafea nu inseamna razboi, ci placere Smile
[URL=https://matchnow.info]Superlative Сasual Dating[/URL]
 
Reply
#9
Eu zic sa asculti de pitici daca tot ii ai. In rest te inveti tu cu aparatul si nu o sa regreti investitia!
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#10
Nu e cu mult mai mare decat Brewtus. Are 1 cm mai mult in adancime, 6 cm in latime si 2.5 cm in inaltime. Eu zic ca se incadreaza bine in orice bucatarie.
 
Reply
#11
Acasa se va folosi si clar fata de GC e tank. Boilerul acela ma da pe spate, poate-l leg pe panourile solare Smile. Sunt putin plictiit de GC si parca as vrea altceva, dar La cimbali parca e ceva prea mult. Am o dilema, ajutor, o recomandare peste GC. Multumesc
 
Reply
#12
(10-07-2017, 17:08)drujba Wrote: baloozzy, a face cafea nu inseamna razboi, ci placere Smile
De acord, dar tanc este si un Maybach, sau un Volvo, dar si o Lada sau Volga.
Legat de urate, am avut NS Oscar, un VW Vento al espressoarelor. Asta nu il impiedica nici acum  sa aduca satisfactii, pe alte meleaguri.

(10-07-2017, 17:26)RaresM Wrote: Am o dilema, ajutor, o recomandare peste GC.
Daca este functional, sau macar stii ce ai de facut la el sa-l vezi la lucru, consider ca e de bagat in casa. Si eu am avut o tentativa, dar starea in care se afla era jalnica si avea un pret mult prea mare.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#13
Doar nu va mai amagiti ca este o investitie... pai ori e pitic, ori ...
 
Reply
#14
Eu iti dau ceva bun, dar tu cauti tancuri Smile
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)