Hello There, Guest! Login Register


La Pavoni Bar T 2M

#1
Va salut,

Mi s-a oferit oportunitatea sa achizitionez acest aparat:
http://www.espressoimports.co.nz/la-pavo...i-bar-t2m/

ce a fost folosit intermitent intr-o cafenea micuta, avand varsta de 4 ani, iar eu achizitionandu-l de la primul proprietar. Vine impreuna cu o rasnita ale caror specificatii nu le cunosc, garnituri de rezerva, solutii pentru curatat, pod holdere de rezerva, filtru de apa si tot ce este necesar pentru functionare. Pana si cesti :)

Intrebarea mea este...ce stiti despre acest aparat si daca o suma pana in 4 cifre (XXX Eur) este ok pentru a achizitiona acest aparat.

Inca nu stiu daca va produce alte cafele in afara de cele pentru mine, dar in plan este sa il pun intr-o mica cafenea in care sper sa produca minim 50 cafele /zi.

Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre, sunt incepator in domeniu, cu toate ca imi place tot ce este legat de cafea.

Cu stima,

Robert
La Pavoni Bar T 2m , Eureka(Nuova Simionelli) Mondial 10 Kg.
 
Reply
#2
Nu cunosc aparatul asa ca nu ma pot pronunta legat de ce cafea va scoate. Daca e pentru o cafenea trebuie sa te gandesti in primul rand la cat de usor vei gasi piese pt. el si pe cineva care sa-l repare / intretina. Pentru acasa eu zic ca e prea mare, un boiler de 14L se incalzeste greu si consuma. Nu trebuie curent trifazic pentru el?
Relativ la bani, daca il poti lua sub 1000E cu tot cu rasnita eu zic ca bine Smile .
 
Reply
#3
(16-01-2015, 20:16)coffeesnob Wrote: Nu cunosc aparatul asa ca nu ma pot pronunta legat de ce cafea va scoate. Daca e pentru o cafenea trebuie sa te gandesti in primul rand la cat de usor vei gasi piese pt. el si pe cineva care sa-l repare / intretina. Pentru acasa eu zic ca e prea mare, un boiler de 14L se incalzeste greu si consuma. Nu trebuie curent trifazic pentru el?
Relativ la bani, daca il poti lua sub 1000E cu tot cu rasnita eu zic ca bine Smile .

Dap...posesoarea a spus ca este convertit la 220 . La pavoni este servisat in Bucuresti de majoritatea firmelor fiind un brand consacrat.

Multumesc si mai astept pareri domnilor. Poate a lucrat cineva cu acest brand pana acum.
La Pavoni Bar T 2m , Eureka(Nuova Simionelli) Mondial 10 Kg.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)