• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

La Pavoni

Cumpar La Pavoni sh pentru un coleg de munca, un IT-ist super de treaba, bautor de cafea pana la 3 dimineata [Image: smile.gif] El m-a indrumat catre forum, visand la levier [Image: smile.gif] Bine ar fi daca as putea sa-i fac o surpriza.
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E, Gene CBR 101.

Reply
Ai o oferta PM

Reply
rezolvat, multumesc de gazduire.

Reply
Esti proaspat membru al clubului?
La Pavoni Europiccola Lusso, Ascaso I-Steel I1

Reply
eu nu, dar un coleg de munca este terminat, daca nu-l opresc ajunge in.....Daca gasesc si eu un Pavoni sh mai ieftin, il cumpar pentru placerea extractiei. Nu credeam ca pot sa ma virusez atat de repede Smile
Oricum la Strega visez.

Reply
Cum l-a luat colegul? ca sa avem idee care sunt asteptarile... Confused

Reply
A cumparat de pe eBay la recomandarea unui user. Acum vrea portfiltru naked si sa-i pun un PID Smile

Reply
Pentru portafiltru naked da-l la strungar. Nu renteaza altul.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
am inteles, merci.

Reply
Ai putea incerca ceva semi naked in prima faza, sa ii dai jos ciocul.
Daca firicelul este centrat va curge liber prin gaura de 3/8".
Banuiesc ca scopul nu este sa admiri cum se formeaza pe sita suvoiul... Confused

Daca am propus solutia asta, acum intreb eu... Smile la un premilenium asamblarea ciocului dual este tot cu filet sau e ceva mecanic prin presare ?
Ca nu reusesc sa il misc din loc nici un milimetru... Confused

Reply
Eu am premilenium si al meu este cu filet.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola+PID, Mahlkonig Vario, La San Marco SM95, Kinu M68, cantar Brewista, V60, Aeropress, Hario mini  

Reply
Este cu filet.. Si la mine foarte greu s-a lăsat desfiletat. Pana la urma l-am prins cu o cheie franceza, protejat de o cârpa groasa ca sa nu ii las urme...
La Pavoni Professional (Pre-Millenium), Macap M5 and Dienes Moka

Reply
Bun... la treaba ! Forta fie cu mine Big Grin

...

Si... l-am dovedit ! Cu o mini-menghina portabila

Reply
ok, ii spun maine la munca, merci. Cateva zile l-a lasat la munca, era sa dam in boala lui "calache" cum il vedeam, cum il bibileam Smile Smile Smile Il aduce din nou cand fac rost de Panama Geisha Smile

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)