• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Krups GVX2 sau Gaggia MM Steel

Salutare tuturor,

Krups GVX2 sau Gaggia MM Steel, ori nici una nici alta?

Multumesc,
Lelit PL81T || Mahlkonig Vario 

Reply
Gaggia MM Steel nu se mai fabrica.
Lelit PL62S, Mahlkonig Vario, Vst 18g

Reply
Mai bine strangi bani cateva luni pentru un minim de 670 de lei (Ascaso I-mini) si folosesti o manuala intre timp, decat sa cheltui jumatate din buget si sa te chinui cu electrice chinezesti (si MM Steel printre ele, care nu se mai fabrica)
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(01-02-2015, 14:57)Lyvyoo Wrote: Mai bine strangi bani cateva luni pentru un minim de 670 de lei (Ascaso I-mini) si folosesti o manuala intre timp, decat sa cheltui jumatate din buget si sa te chinui cu electrice chinezesti (si MM Steel printre ele, care nu se mai fabrica)

Multumesc pentru sfaturi!

Reply
(01-02-2015, 17:20)Debrike Wrote:
(01-02-2015, 14:57)Lyvyoo Wrote: Mai bine strangi bani cateva luni pentru un minim de 670 de lei (Ascaso I-mini) si folosesti o manuala intre timp, decat sa cheltui jumatate din buget si sa te chinui cu electrice chinezesti (si MM Steel printre ele, care nu se mai fabrica)

Multumesc pentru sfaturi!

Eventual, recomandati si un site de incredere,- de unde se poate achizitiona?

Reply
Pai depinde ce cauti. Ce model mai exact?
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
(01-02-2015, 18:04)Lyvyoo Wrote: Pai depinde ce cauti. Ce model mai exact?

Ascaso L -mini , sau chiar de la Gaggia un model "semi-modest", deocamdata.
Nu vreau sa cheltuiesc mai mult de 1000 ron approx.

Reply
Ai verificat reducerile de care beneficiaza comunitatea? Ai aici (http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/ ) preturile si formularele sa comanzi produsul dorit.

Eu am un lelit mmi de care sunt f multumita. Pretul, cu reducerea de pe forum, se incadreaza in cei 1000 lei (808lei mai exact).
Lelit PL41EM, Lelit PL043MMI, Tamper Dinamometric Concept Art 57.5mm, Portafiltru bottomless, Pitcher 350ml

Reply
(01-02-2015, 20:32)andra Wrote: Ai verificat reducerile de care beneficiaza comunitatea? Ai aici (http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/ ) preturile si formularele sa comanzi produsul dorit.

Eu am un lelit mmi de care sunt f multumita. Pretul, cu reducerea de pe forum, se incadreaza in cei 1000 lei (808lei mai exact).

Multumesc!

Reply
Confirm intru totul ceea ce spune Andra despre modelul asta de rasnita Lelit mmi.E mica ,e bine finisata,e robusta,macina uniform (nu prea vezi bulgari in macinatura),retentia e de bun simt,reglajul e o joaca dupa ce te obisnuiesti cu ea.La pretul asta e foarte convenabila.Suspinam si eu dupa un Vario,dar dupa ce era sa raman zilele astea fara un obiectiv foto in goana dupa bani lichizi,m-am linistit.Poate sa mai astepte mult si bine,ce am e foarte bun si rezistent.Asa ca nu ezita ,daca nu te dau banii afara din casa!
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario,tamper Lelit 58 mm,sita VST 18 grame,pahare test espresso Concept-Art, ,sita blind,latiera 350 ml Concept-Art.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)