Hello There, Guest! Login Register


Kinu m47 la bagaj de mana

#1
Pentru cei interesati, ieri am trecut de filtre de securitate la noi si in Franta cu kinu m47 la bagaj de mana. A fost verificata in detaliu rasnita, dar a trecut Wink
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
Reply
#2
Chiar ma gandeam ca arata cam dubios din punctul asta de vedere. Pana acum eram cu Hario, fara probleme, dar pe Kinu o s-o bag la cala.
Expobar Brewtus IV - PID, Honne, Kinu M47, VST 18g ridged, Tamper dinamometric Concept Art.
Past: Gaggia Clasic, Lelit 043MM, Ceado E5P
 
Reply
#3
Pai ideea era sa iti faci un aeropress in timpul zborului, cum sa o bagi la cala ? Big Grin
Incerc sa imi imaginez ce spectacol ar fi... sa scoti tacticos si sa incepi ritualul... si la final sa ceri niste apa fiarta.
Nu cred ca ai ajunge pana la final, dupa prima tura de manivela personalul de bord deja ar avea atintite catre tine 2-3 gauri rutunde Smile
 
Reply
#4
Mda ...eu nu am incercat ritualul in avion, dar nu prea zbor cu bagaj de cala asa ca am luat-o in bagajul de mana. Totusi un 15g de cafea puse in aeropress inainte de plecare si folosite cu apa calda de la domnitele hostesse, chiar o sa incerc la intoarcere Wink
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
Reply
#5
Am trecut si eu cu succes un M38 la bagajul de mana, prin cateva filtre, dar de fiecare data am fost pus sa dau explicatii!
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
Reply
#6
(31-03-2017, 22:06)Costa79 Wrote: dar de fiecare data am fost pus sa dau explicatii!

De ce ai țeava de tun la bagaj?

Să-mi fac o cafea domnule
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
Reply
#7
Adevarul e ca e buna pe post de arma alba... adica nu te lasa sa treci cu un patent, si de ce te-ar lasa cu "grenada" Confused Huh
 
Reply
#8
Foarte tare subiectul.
De dragul glumei, inteleg ca rasnita e facuta la Cugir, pe linia de fabricatie de kalashnikov, cu strungurile de kalashnikov, are forma potrivita pentru a o folosi la fabricarea unei bombe din teava si mai aveti si 15g de praf de pusca langa ea?!
Nu ma mai simt in siguranta in avion daca ati trecut cu rasnita de filtrele de securitate!
Hario V60 no. 2, Comandante Mk3, Thermapen 3, Hario Buono Kettle, Hario Drip Scale
 
Reply
#9
umbla vorba ca daca nu esti atent cand reasamblezi rasnita poate sa-ti iasa un kalashnikov.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#10
E de fapt un mini aruncator de pucuri...
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#11
(06-04-2017, 11:18)Fane Wrote: umbla vorba ca daca nu esti atent cand reasamblezi rasnita poate sa-ti iasa un kalashnikov.

La cat de solida e rasnita, cred ca poti lejer sa lansezi grenade cu ea  [Image: biggrin.gif]
Hario V60 no. 2, Comandante Mk3, Thermapen 3, Hario Buono Kettle, Hario Drip Scale
 
Reply
#12
Ne asteapta review-ul lui leso pe brew Smile Ca tot intreba cineva 
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#13
pe vremea lui ceasca era secret ca la cugir se fabricau arme. toti cei care lucrau acolo erau instruiti sa spuna ca lucreaza la fabrica de piese de bicicleta. si se faceau glume ca piesele de bicicleta fabricate la cugir oricum le-ai asambla tot pusca mitraliera iti iese. Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#14
Cu...gir... Confused Care Reghin ?! Huh
 
Reply
#15
mi-ai stricat bancul... Sad
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#16
Am zburat si eu de curand pe ruta Craiova - Barcelona cu o M47 in bagajul de mana. Am scos-o afara si am spus ce este. N-am avut probleme si cineva din Barcelona chiar a parut incantat.
Vibiemme Domobar Piccolo, AeroPress, Kinu M47
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)