• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Jetul de apă nu iese vertical din duș (picurător) - La Pavoni

Exprimarea mea este cu siguranță de lemn, dar încă nu cunosc termenii corecți. După ce termin de făcut cafea, las să curgă ceva apă prin duș pentru a-l curăța (și uneori înainte de a face cafea, pentru a încălzi grupul). Am observat că jetul de apă nu este vertical, ci bate un pic spre stânga. Espressorul este destul de nou și nu l-am lăsat niciodată murdar. 

Apa ar trebui să curgă perfect vertical sau îmi bat eu capul aiurea? Am lăsat mai jos o înregistrare.

Mulțumesc.

La Pavoni Europiccola | Kinu M47 | Dienes Mokka | Foarte multă răbdare

Reply
Pare OK !
Vibiemme Domobar Super 2B PID , Eric Termometru , Mahlkonig K30 Vario , Tamper dinamometric Macap CPM 2, 57.5mm (14kg forta)  , Hottop kn 8828p 2k , filtru BWT bestcare s , BWT bestmax SOFT | Coffee & Vending , Brewista Smart Scale 

Reply
E ok. Incearca sa dai jos sita dushului si sa o cureti in cazul in care este murdara.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola+PID, Mahlkonig Vario, La San Marco SM95, Kinu M68, cantar Brewista, V60, Aeropress, Hario mini  

Reply
La mine curge spre spate, spre boiler, asa ca ...

Reply
daca pucul este uniform presat dupa extractie, stai fara grija. M-ai facut curios, iese constant pe toata suprafata.
Quick Mill Silvano, Quamar Q13E, cosuri 7-14-17-21g  La Marzocco Strada, accesorii Concept Art, Gene CBR 101.

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)